Gerdab.IR | گرداب

کسب‌وکار‌های اینترنتی با ثبت نام در پلتفرم‌های داخلی مجوز می‌گیرند

کسب‌وکار‌های اینترنتی با ثبت نام در پلتفرم‌های داخلی مجوز می‌گیرند
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۴۰۱

طبق گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کسب و کار‌های دیجیتال با ثبت نام در پلتفرم‌های داخلی مجوز فعالیت را دریافت می‌کنند.

به گزارش گرداب، عیسی زارع پور با انتشار پستی در یک پیام‌رسان داخلی با بیان اینکه برای کسب و کار‌ها بسته‌های ویژه‌ای پیش بینی شده است، اظهار کرد: مخصوصا برای کسانی که در پلتفرم‌های خارجی فعالیت می‌کردند و به عبارتی برای شخصی که در خانه خود کسب و کار خانگی داشت و کالایی را می‌خرید و از بازار بزرگ تهران با قیمت عمده فروشی تهیه می‌کرد و در خانه خود از بستر شبکه مجازی برای تبلیغ این کالا‌ها استفاده می‌کرد، بسته‌های ویژه‌ای پیش بینی شده است.

وی افزود: حتی شخصی که در خانه خود به ارائه خدمات می‌پرداخت، همین که وارد پلتفرم‌های داخلی شوند، نگرانی‌هایی در زمینه مجوز دارند ما در اینجا تدبیری با هماهنگ وزارت اقتصاد درنظر گرفته ایم که هر کسی در پلت‌فرم‌های مشمول فعالیت و کسب و کار خود را راه‌اندازی کند، ثبت نامش در پلت‌فرم به منزله دریافت مجوز از درگاه ملی مجوز است.

زارع پور ادامه داد: ثبت نام هم آنلاین و برخط است و احتمالا چند قلم اطلاعات درگاه ملی مجوز می‌خواهد که باید دریافت کنند و درصورت بارگذاری اطلاعات مجوز را دریافت می‌کنند برای کسب و کار‌های ثبت محور که بیشتر کسانی که در این دسته قرار می‌گیرند همه آن‌ها مشمول می‌شوند.

گفتنی است آیین نامه حمایت از کسب و کار‌های دیجیتال هفته گذشته با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شد.