Gerdab.IR | گرداب

درخواست سازمان‌ها از وزارت ارتباطات برای افزایش کیفیت و سرعت اینترنت

درخواست سازمان‌ها از وزارت ارتباطات برای افزایش کیفیت و سرعت اینترنت
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۴۰۱

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با نگاه دولت راهبردی دولت به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: اگر این بخش تقویت شود بستر توسعه و پیشرفت کشور نیز فراهم می‌شود.

به گزارش گرداب به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، «عیسی زارع پور» روز سه‌شنبه در شورای معاونان این وزارتخانه با اشاره به اهمیت حوزه زیرساخت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در جلساتی که به صورت هفتگی با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی داریم، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها داشتن اینترنت در روستاهاست و داشتن شبکه باکیفیت به خواسته اول روستاییان تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه ارتباطات و فناوری اطلاعات، زیرساخت توسعه کشور است و اگر این بخش تقویت شود بستر توسعه و پیشرفت کشور نیز فراهم می‌شود، افزود: در حال حاضر همه سازمان‌ها به سمت الکترونیکی شدن پیش می‌روند و این سازمان‌ها و مردم از وزارت ارتباطات می‌خواهند که زیرساخت پرسرعت و باکیفیت در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

در این جلسه «سید محمدامین آقامیری» که پیش از این مسئولیت «معاونت فناوری و نوآوری» وزارت ارتباطات را برعهده داشت، به عنوان «معاون وزیر و رییس جدید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی» معرفی و از تلاش‌ها و خدمات «صادق عباسی شاهکوه» در این سمت تقدیر شد.

همچنین «عباسی شاهکوه» به عنوان «مشاور وزیر و مجری طرح ملّی فیبر نوری منازل و کسب و کارها» منصوب شد تا این پروژه با پیدا کردن یک هویت و مدیر مستقل بتواند با سرعت بیشتری در سراسر کشور اجرا شود.