Gerdab.IR | گرداب

ماموریت رئیسی به وزیر ارتباطات

ماموریت رئیسی به وزیر ارتباطات
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۴۰۱

آیت‌الله رئیسی وزیر ارتباطات را مأمور کرد وضعیت کسب‌وکار‌ها در بستر اقتصاد دیجیتال را به دقت رصد و مشکلات و موانع احتمالی پیش‌روی این کسب‌وکار‌ها را با سرعت و جدیت پیگیری و رفع کند.

به گزارش گرداب، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر یکشنبه در جلسه هیأت دولت با اشاره به گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره آمار‌های افزایش تولید در بخش‌های مختلف، این افزایش را حاصل بهبود عملکرد در عرصه‌های متعدد اقتصادی دانست و گفت: رسانه‌ها با انعکاس و تبیین درست این موفقیت‌ها می‌توانند امید و اعتماد عمومی جامعه را ارتقا دهند.

در گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت به هیأت دولت آمده بود میزان تولید در شرکت‌های صنعتی و معدنی بورسی که ۵۰ درصد تولید کشور را شامل می‌شود، در مهرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۷/۰۷ درصد رشد ثبت شده است.

رئیس‌جمهور همچنین با اشاره ایجاد هیأت مولدسازی اموال راکد و مازاد دستگاه‌ها در وزارت امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: مولدسازی اموال مازاد و راکد دستگاه‌ها می‌تواند با رفع محدودیت‌های تأمین مالی، تحرکی جدی در اقتصاد کشور به وجود آورد و دولت با تشکیل این هیأت و نظارت دقیق بر عملکرد آن تلاش خواهد کرد مولدسازی اموال و دارایی‌های مازاد دستگاه‌ها تسریع شود.

آیت‌الله رئیسی در بخش دیگری از سخنانش، وزیر ارتباطات را مأمور کرد وضعیت کسب و کار‌ها در بستر اقتصاد دیجیتال را به دقت رصد و مشکلات و موانع احتمالی پیش‌روی این نوع کسب و کار‌ها را با سرعت و جدیت پیگیری و رفع کند.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نامگذاری سال بر اهمیت استفاده از فرصت باقی‌مانده از سال ۱۴۰۱ برای ارتقای کیفی و کمی فعالیت‌های دانش‌بنیان در کشور تأکید و تصریح کرد: اگر چه افزایش تعداد و تنوع واحد‌های دانش‌بنیان در کشور مهم است، اما نباید اجازه داد ارتقای کیفی عملکرد مجموعه‌های دانش‌بنیان قربانی افزایش کمی این واحد‌ها شود.

آیت‌الله رئیسی با توجه به فرارسیدن فصل سرما در کشور و افزایش مصرف انرژی، وزارت نفت را مکلف کرد برای بهینه شدن مصرف انرژی راهکار‌های مناسب را اتخاذ کند.