Gerdab.IR | گرداب

ریال دیجیتال چه زمانی در دسترس عموم قرار می‌گیرد؟

ریال دیجیتال چه زمانی در دسترس عموم قرار می‌گیرد؟
تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۴۰۱

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: ریال دیجیتال در حال حاضر برای تعدادی از افراد فعال است و مراحل بعدی به زودی شروع خواهد شد و تعداد نفرات را یک افزایش قابل ملاحظه‌ای خواهیم داد، اما برای این که برای کل مردم عملیاتی شود نمی‌توان زمان دقیقی گفت چرا که بستگی به خروجی‌های پروژه دارد.

به گزارش گرداب، مهران محرمیان گفت: در خصوص ریال دیجیتال در حال حاضر برای تعدادی از افراد فعال است و با آن تراکنش انجام می‌دهند و با توجه به سپید نامه در حال دریافت اطلاعات هم هستیم، ولی در عین حال پروژه هم عملیاتی است.

وی می‌گوید: تعداد محدودی از این ریال دیجیتال در حال استفاده است به طور مثال برخی کارمندان بانک‌ها از این جهت که بازخورد بگیریم که مشکل یا مسئله‌ای فنی وجود دارد یا خیر؟ (در حال استفاده از آن هستند به ویژه در زمینه استاندار سازی یک سری موارد و تجربه کاربری که مشتریان راحت بتوانند کار خود را انجام دهند).

محرمیان گفت: ریال دیجیتال به طور کلی در حال پیش رفتن است، مراحل بعدی به زودی شروع خواهد شد، تعداد نفرات را یک افزایش قابل ملاحظه‌ای خواهیم داد، ولی برای این که برای کل مردم عملیاتی شود نمی‌توان زمان دقیقی گفت چرا که بستگی به خروجی‌های پروژه دارد.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی می‌گوید: پولی که تا به حال اسکناس بوده زمانی که به اسکناس دیجیتال تبدیل می‌شود قابلیت برنامه ریزی را پیدا می‌کند و طبعیتا قابلیت نوآوری هم دارد و می‌توان در آن بیزینس‌های جدیدی را تعریف کرد که همه این موارد به توسعه اقتصاد دیجیتال کمک می‌کند.

وی گفت: نکته مهم این است که ما جز کشور‌های پیشرو در این زمینه هستیم بانک مرکزی‌های زیادی هستند که در این زمینه کار می‌کنند، اما بانک مرکزی ما در این زمینه نسبتا جلو‌تر است.