Gerdab.IR | گرداب

معرفی برگزیدگان دستاورد‌های پژوهشی دانش‌آموزان در پارک فناوری پردیس

معرفی برگزیدگان دستاورد‌های پژوهشی دانش‌آموزان در پارک فناوری پردیس
تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۴۰۱

هشت طرح برگزیده دستاورد‌های پژوهشی دانش‌آموزان شرکت کنندگان در نمایشگاه دستاورد‌های پژوهشی در پارک فناوری پردیس معرفی شدند.

به گزارش گرداب، نمایشگاه دستاورد‌های پژوهشی دانش‌آموزان شهرستان‌های استان تهران با همکاری پارک فناوری پردیس و اداره کل آموزش وپرورش شهرستان‌های استان تهران برگزار شد.

در مراسم اختتامیه این نمایشگاه از میان ۶۳ طرح پژوهشی ارائه شده در این نمایشگاه، هشت اثر برگزیده به مرحله ارائه رسید و به سه طرح برتر نیز جوایزی اعطا شد.

براساس اعلام پارک فناوری پردیس، این نمایشگاه پیرو فراخوان ارسال ایده‌ها و دستاورد‌های فناورانه در بخش دانش آموزی توسط اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران برگزار شد که در این فراخوان مجموعاً بیش از ۶۰۰ ایده و دستاورد دریافت شد که با داوری‌های اولیه در نهایت ۶۳ طرح موفق به حضور در نمایشگاه شدند.

در مراسم اختتامیه این نمایشگاه و جشنواره علی لطیفی معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، سید علی هزاوه معاون امور فناوری پارک فناوری پردیس، مسعود بهرامی مدیرکل آموزش پرورش شهرستان‌های استان تهران، مجتبی جباری پور مدیرکل ترویج و توسعه خوشه‌های نوآوری پارک فناوری پردیس و مدیران ادارات شهرستان‌های استان تهران حضور داشتند.

در ابتدای آیین اختتامیه از میان ۶۳ طرح پژوهشی دانش‌آموزی که به مرحله نمایشگاه رسیده بودند، هشت طرح انتخاب شده و با حضور هیات داوران، دانش آموزان به معرفی و دفاع از طرح‌ها پرداختند.

از میان این هشت طرح انتخابی، سه طرح به عنوان رتبه‌های اول تا سوم معرفی و پژوهشگران جوان دانش آموز با حضور مسوولان مورد تقدیر قرار گرفتند.

در مراسم اختتامیه، طرح دانش آموزان، دنیا بخشی و ملینا رشیدی از کهریزک با عنوان سنتز سبز روشن کرچک و بازیافت جهت جداسازی پیوسته و سریع مخلوط نفت از آب رتبه اول، علی شیروانی با طرح سنتز پلی سیترات دندرمیریک رتبه دوم و رضا احمدی با طرح ساکشن روغن مقام سوم را کسب کردند.

همچنین پریا ولیزاده، سنا حسین‌زاده با طرح کاربرد بیوجاذب‌های زیستی در حذف آلاینده‌های خاک، ابوالفضل دهقان خانی با طرح کیت هشدار دهنده کمبود آب در رادیاتور و نشان دهنده دمای آب رادیاتور، محمدحسین قاسمیان با طرح ماشین هیبریدی خودشارژ، مهرشاد فتوحی با طرح ترمز خلا تحول در صنعت ترمز، تبسم مه آبادی و یکتا کیانی با طرح نگهدارنده طبیعی برای ماندگاری میوه و سبزیجات جزو طرح‌های برگزیده در ابن نمایشگاه بودند.

 

منبع: پارک فناوری پردیس