Gerdab.IR | گرداب

نهایی‌شدن پیش‌نویس لایحه قانون حفاظت از داده‌های شخصی

نهایی‌شدن پیش‌نویس لایحه قانون حفاظت از داده‌های شخصی
تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۱۴۰۱

با برگزاری بیست و ششمین جلسه کمیسیون راهبری کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال دولت، پیش نویس لایحه قانون حمایت و حفاظت از داده‌های شخصی بررسی و برای ارائه به کارگروه نهایی شد.

به گزارش گرداب به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بیست و ششمین جلسه کمیسیون راهبری اقتصاد دیجیتال به ریاست عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حضور نمایندگان دستگاه‌های عضو در محل وزارت ارتباطات برگزار شد.

در این جلسه که برای بررسی بند‌های پیش نویس لایحه قانون حمایت و حفاظت از داده‌های شخصی برگزار می‌شد، وزیر ارتباطات با اشاره به اهمیت تصویب این قانون، تاکید کرد: مهمترین ویژگی این قانون برطرف کردن نگرانی مردم از حفظ حریم خصوصی و داده‌های خود در پلتفرم‌های داخلی است که باید نظام‌مند شوند.

وی افزود: بر اساس این قانون باید حقوق و تکالیف دارندگان داده‌های مردم به صورت کاملاً شفاف و مشخص تدوین شود.

زارع پور در این جلسه به عدم ایجاد ساختار‌ها موازی و تنظیم گران متعدد تاکید کرد و از اعضای جلسه خواست در بررسی‌ها و نظرات خود به اهمیت این قانون برای حفظ حریم خصوصی مردم دقت کنند.

بر اساس این گزارش، در این جلسه رضا باقری اصل جانشین رئیس کمیسیون راهبردی اقتصاد دیجیتال توضیحاتی را درباره بند‌های مختلف پیش نویس این لایحه ارائه کرد.

در ادامه بقیه اعضای جلسه نیز درباره بند‌های مختلف این پیش نویس نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کردند.