Gerdab.IR | گرداب

سقوط ارز دیجیتال پرچم‌دار

سقوط ارز دیجیتال پرچم‌دار
تاریخ انتشار : ۱۸ دی ۱۴۰۱

از ابتدای سال جدید میلادی، قیمت بیت‌کوین (BTC) شاهد افزایش‌هایی در کوتاه‌مدت بوده است، با این حال، ارزش بازار این ارز دیجیتال پرچم‌دار همچنان زیر سطوح حمایتی مهم قرار دارد.

به گزارش گرداب به نقل از کریپتو، بیت‌کوین چند هفته است که برای باقی ماندن بالای ۱۷هزار دلار مبارزه کرده است، اما نتوانسته مقاومت را بشکند و اخیرا برای اولین بار در دو ماه اخیر به زیر ۱۶هزار و ۹۰۰ دلار سقوط کرد. این مبارزه به اینجا ختم نمی‌شود، زیرا بیت‌کوین ممکن است همچنان بتواند در آینده به قیمت‌های بسیار پایین‌تری برسد. داده‌های کریپتو کوانت (CryptoQuant) نشان می‌دهد که قیمت هنوز آن‌طوری که بسیاری انتظار داشتند نزول نکرده است.

قیمت معمولا در طول چرخه‌های مثبت بازار کریپتو، بالاتر از قیمت واقعی باقی می‌ماند. از سوی دیگر، از آنجایی که بازار نزولی در حال نزدیک شدن به مرحله نهایی کاپیتولاسیون خود است، قیمت به زیر قیمت واقعی سقوط می‌کند و باعث وحشت گسترده می‌شود.

قیمت واقعی معیار میانگین قیمتی است که با عرضه آن چیزی که کل شرکت‌کنندگان بازار برای سکه‌های خود پرداخته‌اند اندازه‌گیری می‌شود و می‌توان آن را به عنوان قیمت حمایت یا مقاومت روی زنجیره تفسیر کرد و به عنوان سقف تحقق یافته تقسیم بر کل عرضه سکه محاسبه می‌شود.

علاوه بر این، در این دوره، بازیگران بازار تحت استرس زیادی قرار دارند و در نتیجه، دارایی‌های خود را به منظور جلوگیری از ضرر بیشتر و کنترل در زمان تغییرات بیشتر بازار کریپتو، به فروش می‌رسانند. اکنون، با نگاهی به چرخه‌های قبلی، شروع یک بازار صعودی را می‌توان با پیشی گرفتن قیمت بیت‌کوین از قیمت واقعی پیش‌بینی کرد، اما این مورد هنوز رخ نداده، زیرا قیمت نتوانسته است از یک نقطه قیمتی خاص عبور کند و به تازگی با حرکت نزولی قابل توجهی به سمت نزولی رد شده است.

در نتیجه، هنوز فضا برای سقوط بیت‌کوین وجود دارد و تا زمانی که قیمت از قیمت واقعی که در حال حاضر ۱۹.۷ هزار دلار است فراتر نرود، انتظار پایان بازار نزولی کنونی وجود نخواهد داشت، تا آن زمان، انتظار می‌رود روند منفی ادامه یابد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۸۲۳.۶۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۰۹ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۳۹.۶۲ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۴ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارز‌های دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶.۸۵ میلیارد دلار است که ۴۱.۷۷ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱.۴۰ میلیارد دلار است که ۸.۲۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۱۵.۰۹ میلیارد دلار است که ۸۹.۵۷ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال است.

به‌روزرسانی قیمت ارز‌های دیجیتالی (تا ساعت ۰۸:۲۲ به وقت شرقی)

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۱۶هزار و ۹۴۳۰۴۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۲۶۲.۶۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۲۰ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۰.۹۹۹۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش

۴- یو اس دی کوین

قیمت: ۰.۹۹۹۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد افزایش

۵- بایننس کوین

قیمت: ۲۶۱.۱۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۱۸ درصد کاهش

۶- ریپل

قیمت: ۰.۳۴۰۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۰.۷۰ درصد کاهش

۷- کاردانو

قیمت: ۰.۲۷۵۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۵۷ درصد کاهش

۸ - دوج کوین

قیمت: ۰.۰۷۱۸۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۳ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۶۶ درصد کاهش

۹- پولکا دوت

قیمت: ۴.۶۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۹۴ درصد کاهش

۱۰- سولانا

قیمت: ۱۳.۲۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۲۵ درصد افزایش