Gerdab.IR | گرداب

به‌دنبال افت شدید درآمد؛

توئیتر برای جذب سرمایه به سراغ تبلیغات رایگان رفت

توئیتر برای جذب سرمایه به سراغ تبلیغات رایگان رفت
تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۴۰۱

نشریه وال استریت ژورنال با استناد به ایمیل‌های شرکت آمریکایی توییتر گزارش داد که این رسانه اجتماعی فضای تبلیغاتی خود را به صورت رایگان در اختیار برند‌هایی که کمپین تبلیغاتی در این پلتفرم اجرا کنند، قرار می‌دهد.

به گزارش گرداب به نقل از راشاتودی، نشریه وال استریت ژورنال روز جمعه با استناد به ایمیل‌های شرکت آمریکایی توییتر گزارش داد که این رسانه اجتماعی فضای تبلیغاتی خود را به صورت رایگان در اختیار برند‌هایی که کمپین تبلیغاتی در این پلتفرم اجرا کنند، قرار می‌دهد.

بر اساس این گزارش، توییتر وجوهی را که برند‌ها برای تبلیغات خود خرج می‌کنند، با دو شرط مطابقت می‌دهد. اولاً، هزینه نباید از ۲۵۰ هزار دلار تجاوز کند. دوم این که حجم کامل تبلیغات از جمله طرح تشویقی توییتر - تا سقف ۵۰۰ هزار دلار - باید تا ۲۸ فوریه اجرا شود.

ماه گذشته، رسانه‌ها از اقدام مشابهی توسط این پلتفرم خبر دادند که در آن زمان پیشنهاد می‌کرد در صورت اجرا شدن تبلیغات تا پایان سال، تا سقف ۵۰۰۰۰۰ دلار هزینه تبلیغاتی داشته باشد.

توییتر هنوز در مورد این گزارش اظهار نظری نکرده است.

این پلتفرم رسانه اجتماعی مدت کوتاهی پس از اینکه ایلان ماسک در پایان ماه اکتبر مدیریت را به دست گرفت، شروع به از دست دادن تبلیغ‌کنندگان خود کرد، زیرا برند‌ها نسبت به رویکرد وی نسبت به تعدیل محتوا و سایر تغییراتی که او در این پلتفرم ایجاد کرد، محتاط بودند.

شرکت‌هایی که هزینه‌های تبلیغاتی را به حالت تعلیق درآورده اند عبارتند از جنرال موتورز، فایزر، یونایتد ایرلاینز، موندلز، فولکس واگن، شورولت، فورد و جیپ.

ماسک در آن زمان اعلام کرد که به دلیل خروج این شرکت ها، توییتر دچار "افت شدید درآمد" شده و روزانه ۴ میلیون دلار از دست داده است.

طبق داده‌های شرکت تحقیقاتی Sensor Tower، از ۸ ژانویه، کمتر از ۲۵ شرکت تبلیغاتی از ۱۰۰ تبلیغ‌کننده برتر توییتر به تبلیغات در این پلتفرم ادامه دادند.

به گفته تحلیلگران، با توجه به اینکه بیشتر درآمد این غول رسانه‌های اجتماعی از تبلیغات به دست می‌آید، جلب مجدد تبلیغ‌کنندگان برای توییتر حیاتی است. در سال ۲۰۲۱، ۵.۱ میلیارد دلار یا تقریباً ۹۰ درصد از درآمد کل توییتر از تبلیغات بود.