Gerdab.IR | گرداب

ارسال الکترونیکی گذرنامه‌های مرسولات هوایی

ارسال الکترونیکی گذرنامه‌های مرسولات هوایی
تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۴۰۱

سرپرست مرکز تجزیه و مبادلات پست کشور از توافق با هواپیمایی ایران ایر در راستای ارسال الکترونیکی گذرنامه‌های مرسولات هوایی خبر داد.

به گزارش گرداب، در نشست مشترک پست و شرکت هواپیمایی ایران ایر، دو طرف بر ارسال الکترونیکی گذرنامه‌ی مرسولات پستی تهران که از طریق هوایی به سایر استان‌ها رهسپار می‌شوند، توافق کردند.

سرپرست مرکز تجزیه و مبادلات پست کشور با بیان اینکه در این طرح گذرنامه‌های الکترونیکی جایگزین ثبت‌های فیزیکی می‌شود، گفت: این امر در سرعت بخشی به فرایند‌های اجرایی تحویل مرسولات، افزایش دقت، کاهش خطا‌های احتمالی و همچنین در تسهیل روند تهیه صورتحساب‌های مالی و کنترل هزینه‌های هر دو شرکت تاثیر بسزایی دارد.

وی با اشاره به مزایای ارسال الکترونیکی گذرنامه‌ی مرسولات پستی مبنی بر صرفه‌جویی در وقت و هزینه، افزود: با هماهنگی اداره‌کل مهندسی عملیات و امور پیمانکاران پستی، در آینده‌ی نزدیک این طرح در دیگر شهر‌های کشور نیز اجرا خواهد شد.

طبق اعلام شرکت ملی پست، پیشقدم خاطرنشان کرد: شرکت هواپیمایی ایران ایر نخستین شرکت هوایی در این توافق است و در صورت موفقیت‌آمیز بودن و رضایت طرفین از طرح، با سایر ایرلاین‌ها نیز در این خصوص رایزنی خواهیم کرد.