Gerdab.IR | گرداب

نیاز‌های راهبردی کشور با تکیه بر ظرفیت دانش بنیان‌ها رفع می‌شود

نیاز‌های راهبردی کشور با تکیه بر ظرفیت دانش بنیان‌ها رفع می‌شود
تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۴۰۱

صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی به منظور حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در سال «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال‌آفرین» تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش گرداب، این تفاهمنامه روز دوشنبه در راستای سیاست‌های کلی کشور برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و به منظور فراهم آوردن زمینه همکاری‌های سازنده برای حمایت از توسعه فناوری‌ها، محصولات و خدمات فناورانه به امضای علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و احمد تشکینی رییس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی رسید.

رفع نیازمندی‌های راهبردی و اولویت‌دار کشور با تکیه بر ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان از محوریت‌های موارد مورد تفاهم طرفین بود.


همچنین تکمیل زنجیره‌های ارزش صنایع اولویت‌دار به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان و کمک به شکل‌گیری اکوسیستم نوآوری با هدف تشویق شرکت‌های بزرگ صنعتی کشور به سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری و نوآوری از موارد دیگری بود که در در این تفاهمنامه مورد تاکید قرار گرفته است.

تشویق همکاری‌های فناورانه بین شرکت‌های بزرگ صنعتی و شرکت‌های دانش‌بنیان و نیز ترویج فعالیت‌های دانش‌بنیان و ظرفیت‌های قانونی این حوزه نظیر قانون جهش تولید دانش‌بنیان در صنایع مختلف از دیگر محور‌های این تفاهمنامه دوجانبه است.