Gerdab.IR | گرداب

چرا تصویر پرنده توییتر با سگ "شیبا اینو" عوض شد؟

چرا تصویر پرنده توییتر با سگ
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردين ۱۴۰۲

پس از آنکه وکلای ایلان ماسک از یک قاضی فدرال خواستند دادخواست ۲۵۸ میلیارد دلاری که این کارآفرین را به دستکاری در قیمت داج‌کوین و افزایش آن به میزان ۳۶۰ برابر متهم کرده بود، رد کند، او تصویر سگ شیبا اینو را جایگزین نشان پرنده توییتر کرد.

به گزارش گرداب به نقل از سیتنا، روز جمعه پس از آنکه وکلای ایلان ماسک از یک قاضی فدرال خواستند دادخواست ۲۵۸ میلیارد دلاری که این کارآفرین را به دستکاری در قیمت داج‌کوین و افزایش آن به میزان ۳۶۰ برابر متهم کرده بود، رد کند، او تصویر سگ شیبا اینو را جایگزین نشان پرنده توییتر کرد.   

ماسک بعد از تغییر لوگو توییتر، در حساب توییتر خود که بیش از ۱۳۳ میلیون دنبال‌کننده دارد، میم آن را منتشر کرد و بعد از آنکه ماسک نماد پرنده توییتر را با تصویر سگ شیبا اینو عوض کرد، قیمت رمزارز داج‌کوین ۳۰ درصد افزایش یافت.

ماسک بارها درباره این رمزارز که نخستین بار در سال ۲۰۱۳ به شکل یک سکه شوخی راه‌اندازی شد، توییت کرده و بیشتر نظرهایش درباره آن باعث بالا رفتن قیمتش شده است.

به گزارش کوین مارکت کپ دات کام (CoinMarketCap.com) داج‌کوین با ارزش بازار حدود ۱۳ میلیارد دلار هشتمین رمزارز پرارزش جهان است.

در اسناد دادگاهی مربوط به این شکایت که در سال ۲۰۲۲ علیه ماسک تنظیم شد، وکلایش گفتند که نظرهای او درباره داج‌کوین «بی‌خطر و غالبا ساده‌لوحانه» بوده است.

در این شکایت از توییتر، تسلا و شرکت بورینگ نام برده شد.

در سال ۲۰۲۱ بعد از حضور ایلان ماسک در برنامه پخش زنده شنبه‌شب (Saturday Night Live) و حرف زدن درباره آن، ارزش این رمزارز کاهش یافت.

مای ماسک، مادر ایلان ماسک، هنگام مونولوگ (تک‌گویی) او در این برنامه ظاهر شد و از او پرسید برای روز مادر چه هدیه‌ای برایش خریده است.

مای ماسک گفت: «برای هدیه روز مادر ذوق دارم، اما امیدوارم داج‌کوین نباشد!»

ماسک گفت: «همین است، خودش است!»

او در بخشی از برنامه «به‌روزرسانی آخرهفته» (Weekend Update) نتوانست درباره ماهیت داج‌کوین توضیح درستی ارائه بدهد و در نهایت هم پذیرفت که «یک شوخی» است.

او دسامبر ۲۰۲۱ اعلام کرد که تسلا قصد دارد برای برخی از کالاهای خود داج‌کوین قبول کند و با این حرف، بهای این ارز دیجیتال ۲۰ درصد افزایش یافت.

در ژانویه ۲۰۲۲ وقتی اعلام کرد که پرداخت‌های داج‌کوین فعال شده‌اند، بهای آن به میزان ۱۵ درصد بالا رفت.