Gerdab.IR | گرداب

تعدیل نیرو گسترده در شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس

تعدیل نیرو گسترده در شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس
تاریخ انتشار : ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۲

«کلاب‌ هاوس» شبکه اجتماعی صوت محوری که بعد از آمدن به بازار توانست توجه بسیاری را به خود جلب کند، بیش از نیمی از کارمندان خود را تعدیل کرد.

به گزارش گرداب، بنیانگذاران این استارتاپ توضیحی در مورد تعداد کارمندان اخراج شده و تعداد پرسنلی که قرار است در این شرکت به فعالیت خود ادامه بدهند، مطرح نکرده‌اند. کلاب‌هاوس در بازه زمانی به سرعت توانست توجه کاربران بسیاری را در سراسر جهان به خود جلب کند. به نظر می‌رسد در دوران پساکرونا که فعالیت دورکاری کاهش پیدا کرده است، کلاب‌هاوس نیز با نوساناتی روبرو شده است.

 اخراج ۵۰ درصد کارمندان

در پست منتشر شده در مورد تعدیل نیروی کلاب هاوس به این نکته اشاره شده است که افراد اخراج شده به مدت چند ماه از خدمات درمانی و مراقبت‌های بهداشتی برخوردار خواهند بود. همان‌طور که گفته شد مشخص نیست این شبکه اجتماعی چند نفر را از کار بیکار کرده است و حتی معلوم نیست چند نفر از کارمندان این شرکت قرار است به فعالیت خود در این شبکه اجتماعی ادامه بدهند. اما آنچه مشخص است بیش از ۵۰ درصد کارمندان این شرکت، کار خود را از دست داده‌اند.

گفتنی است اکتبر سال ۲۰۲۲ سخنگوی کلاب‌هاوس به این نکته اشاره کرده بود که بیش از ۱۰۰ نفر در این شرکت کار می‌کنند. تعدیل نیروی بیش از ۵۰ درصد پرسنل یک شبکه اجتماعی تعداد زیادی است.

این شبکه اجتماعی توضیح دقیقی در مورد علت اخراج‌ها مطرح نکرده است. ممکن است با بازگشت کارمندان به دفاتر کاری در دوران پساکرونا، میزان استفاده از این شبکه اجتماعی نیز کاهش پیدا کرده باشد. کلاب‌هاوس به این نکته اشاره کرده است برخی از کارمندان از قبل به فکر فعالیت در شرکت دیگری بوده‌اند و فرصت‌های شغلی بهتری را دنبال می‌کرده‌اند.

به نظر می‌رسد این شبکه اجتماعی به دنبال ساده سازی تیم کاری خودش است. حتی این گمان می‌رود که کلاب‌هاوس بخواهد نیروهای جدید و تازه نفس را به مجموعه خود تزریق کند زیرا پروسه جذب نیرو دراین شرکت متوقف نشده است و هنوز برای برخی ردیف‌های شغلی استخدام می‌کند. در نتیجه پروسه جذب نیرو خصوصاً برای برخی بخش‌ها از جمله بخش مهندسی و طراحی ادامه دارد.

منبع: دیجیتاو