Gerdab.IR | گرداب

امروز؛

افتتاح فاز نخست پروژه فیبر نوری با حضور رئیس جمهور

افتتاح فاز نخست پروژه فیبر نوری با حضور رئیس جمهور
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه دولت از رونمایی فاز نخست پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کار‌ها با حضور رییس جمهوری خبر داد.

به گزارش گرداب، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به اینکه امروز روزجهانی ارتباطات است، اعلام کرد: عصر امروز پروژه‌های ارتباطی مهم و ملی با حضور رییس جمهور به بهره برداری می‌رسد.
وی یکی از این پروژه‌های مهم را فاز نخست فیبرنوری منازل و کسب و کار‌ها عنوان کرد و افزود: امروز از پوشش ۳ میلیون خانوار این پروژه رونمایی می‌شود و اپراتور‌ها در حدود ۱۰۰ شهر خدمات خود را آغاز می‌کنند و اگر مردم این سرویس را درخواست کنند اپراتور‌ها ظرف یک ماه موظف به ارائه آن به مردم هستند.
وزیر ارتباطات تاکید کرد: مردم می‌توانند از طریق سامانه iranfttx.ir ببینند که آیا محله آنان تحت پوشش قرار گرفته است یا خیر.
زارع پور با اشاره به اینکه این پروژه کار بسیار بزرگی است، گفت: انجام این پروژه در کشور‌هایی با گستره جغرافیایی همچون کشور ما در حدود ۷ یا ۸ سال زمان برده است و ما می‌خواهیم تا پایان دولت سیزدهم ۸۰ درصد خانوار‌ها یعنی ۲۰ میلیون خانوار را تحت پوشش قرار دهیم.
وی افزود: برای این منظور شبانه روز در تلاش هستیم که اینترنت پرسرعت و با کیفیت که زیرساخت توسعه کشور در دو سه دهه آینده است برای همه مردم فراهم کنیم.