Gerdab.IR | گرداب

وزیر ارتباطات مطرح کرد؛

اینترنت ثابت در مقایسه با قبل ۲۰ درصد سریع‌تر شده است

اینترنت ثابت در مقایسه با قبل ۲۰ درصد سریع‌تر شده است
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۲

وزیر ارتباطات در پاسخ به گلایه برخی کاربران درباره سرعت اینترنت گفت: اینترنت ثابت در مقایسه با قبل ۲۰ درصد سریع‌تر شده است.

به گزارش گرداب، عیسی زارع پور امروز در برنامه پاسخگویی بی واسطه اعضای هیات دولت به مطالبات مردمی در خصوص مشکل یکی از کاربران در خصوص فیلترینگ و ضعیف شدن اینترنت تصریح کرد: موضوع فیلترینگ فقط مربوط به وزارت ارتباطات نیست، در آینده به سمت دیجیتال شدن و استفاده از اینترنت اشیا و حتی خانه هوشمند پیش می‌رویم و لازم است پلتفرم‌های داخلی در کشور حضور داشته باشند.

وی افزود: وظیفه ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این است که جایگزین پلتفرم‌های خارجی را پیدا کنیم. از سوی دیگر همچنان نزدیک ۴۰ میلیون نفر از پلتفرم‌های داخلی استفاده می‌کنند و این بدین معناست که استقبال همچنان وجود دارد.

وزیر ارتباطات ادامه داد:چند هزار سایت خطای ۴۰۳ می‌دهد که نشان می‌دهد آن‌ها ما را تحریم کرده اند لذا ما سرویس ۴۰۳.online راه اندازی کردیم تا تحریم شان را دور بزنیم.

زارع پور همچنین در خصوص نارضایتی یکی از کاربران در خصوص اینترنت در شهر همدان گفت: برای بررسی سرعت اینترنت می‌توان به سایت اسپید تست مراجعه کرد و همچنین تست سرعت داد و برای این موضوع فیبر نوری را در نظر گرفتیم. با مقایسه سرعت اینترنت ثابت نسبت به گذشته می‌توان گفت که ۲۰ درصد سرعت افزایش یافته است، اما هنوز در جایگاه خوبی نیستیم.

وی همچنین تاکید کرد: هیچ سایت علمی در ایران فیلتر نشده است.

وزیر ارتباطات گفت: رسانه‌های خارجی که بیش از یک میلیون کاربر دارند حتما باید در داخل کشور مانند قوانینی که در اروپا وجود دارد، نمایندگی داشته باشند.

گفتنی است، در راستای دستور رئیس جمهور به وزرا، معاونان و مدیران دولتی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با برخی از کاربران گفتگوی مستقیم داشت.

در این ارتباط مستقیم به موضوعات دیگری از جمله مشکل بازنشستگان مخابرات و پرداختی سنوات به کاربران مخابرات و... نیز پرداخته شد.