Gerdab.IR | گرداب

کاهش زمان مسیر اتصال درخواست به پیام‌رسان‌های داخلی

کاهش زمان مسیر اتصال درخواست به پیام‌رسان‌های داخلی
تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

رئیس رگولاتوری گفت: درخواستی که از مسیر‌های مختلف به پیام‌رسان بومی می‌رسد ۲۰۰ میلی ثانیه تأخیر دارد که انشاالله می‌شود با روش‌هایی تا زیر ۵۰ میلی ثانیه زمان رفت و برگشت در شبکه را کاهش داد.

به گزارش گرداب، امیر لاجوردی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در یکی از پیام‌رسان‌های بومی از سفر به عراق جهت مذاکرات ارتباطی جهت آماده سازی سرویس‌های ارتباطی با کیفیت در ایام اربعین به زوار ایرانی خبر داد و گفت: از روز گذشته که به عراق سفر کردیم، مذاکرات فشرده‌ای با مجموعه‌های مختلف عراقی از جمله وزیر ارتباطات عراق و همچنین رئیس رگولاتوری این کشور داشتیم، در مدت سه روز ۳۰ ساعت مذاکره خواهیم داشت.

وی افزود: تمام تلاشمان ارائه سرویس ارتباطی با کیفیت و قیمت مناسب در ایام اربعین به زوار ایرانی است.

لاجوردی در ادامه در پاسخ به یکی از کاربران مبنی بر کار نکردن یکی از پیام‌رسان‌های بومی سال گذشته در کشور عراق تصریح کرد: در حال حاضر در بغداد و با اینترنت اتصال خوبی با این پیام‌رسان دارم. البته باید بهتر هم شود به این دلیل که درخواست از مسیر اینترنت بین‌الملل و عراق، اروپا، ایران به این پیام‌رسان می‌رسد چه با رومینگ و یا غیر رومینگ حدود ۲۰۰ میلی ثانیه تأخیر دارد که انشاالله می‌شود با روش‌هایی تا زیر ۵۰ میلی ثانیه زمان رفت و برگشت (RTT) در شبکه را کاهش داد.

کاهش زمان مسیر اتصال درخواست به پیام‌رسان‌های داخلی