Gerdab.IR | گرداب

استفاده از فناوری‌های نوین در خدمت‌رسانی به زائران حسینی

استفاده از فناوری‌های نوین در خدمت‌رسانی به زائران حسینی
تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۴۰۲

وزیر ارتباطات با بیان اینکه بهره بردن از فناوری نوین جلوه‌ای از خدمت رسانی مطلوب به زائران عزیز است، گفت: با تلاش‌های فراوانی که صورت گرفت بحمدالله تمامی زیرساخت‌ها فراهم شد و سعی کردیم هزینه‌ها را برای زائران کاهش دهیم و کیفیت خدمت رسانی را بالا ببریم.

به گزارش گرداب، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در قرارگاه اربعین (ارتباط ویدئوکنفرانسی با مرز‌های شش گانه) ضمن عرض خداقوت و خسته نباشید به همکاران انتظامی در مرز‌ها گفت: خدمتگزاری به زائران سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) توفیق بزرگی است که نصیب شما عزیزان شده ان شاء الله برکت این خدمتگزاری‌های صادقانه ذخیره دنیا و آخرت شما شود.

وی با بیان اینکه خداوند متعال را شاکر هستیم که امروز از نزدیک شاهد مجاهدت‌های فناورانه شما بودیم، ادامه داد: بحمدالله امسال با اقداماتی که طی مدت‌ها صورت گرفته هماهنگی بی نظیری را بین ۲ کشور ایران و عراق شاهد بودیم.

زارع پور با اشاره به اقدامات این وزارتخانه تصریح کرد: با تلاش‌های فراوانی که صورت گرفت بحمدالله تمامی زیرساخت‌ها فراهم شد و سعی کردیم هزینه‌ها را برای زائران کاهش دهیم و کیفیت خدمت رسانی را بالا ببریم.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه مجموعه فراجا با انجام اقدامات مطلوب کارنامه درخشانی داشتند، تصریح کرد: بهره بردن از فناوری نوین جلوه‌ای از خدمت رسانی مطلوب به زائران عزیز بود ان شاء الله این گونه خدمت رسانی‌ها استمرار داشته باشد، بهره بردن از فناوری نوین زندگی را برای مردم تسهیل می‌کند و در نهایت منجر به رضایتمندی آن‌ها می‌شود.

سردار احمدرضا رادان فرمانده کل انتظامی کشور نیز با اعلام اینکه امسال شاهد افزایش ۱۱ درصدی زائران بودیم، اما با اقدامات مطلوب، امروز رکورد کاهش تصادفات در سفر اربعین شکسته شد، گفت: بحمدالله با خدمت‌رسانی شبانه‌روزی همکاران، تردد زائران در امنیت و آرامش کامل و به صورت روان در حال انجام است؛ خوشبختانه با مدیریت سفر که توسط تمامی همکاران انجام شده ورود و خروج زائران به نحو مطلوب صورت گرفته و جا دارد از تمامی همکاران تشکر و قدردانی کنم.

وی افزود: تا ساعت ۷ صبح امروز یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از زائران به کشور بازگشته اند، تقریبا عدد بازگشت‌ها نسبت به عدد خروج طی این چند روز رو به افزایش است امیدواریم همچنان بتوانیم خادمان خوبی برای مردم عزیز و سفر اربعین آن‌ها باشیم.

این مقام انتظامی به همکاری‌های دولت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز اشاره و خاطرنشان کرد: انصافا دولت انقلابی در سفر اربعین امسال اقداماتی در راستای فراهم شدن زیرساخت‌ها انجام داد که شاید در ۲ دهه گذشته این اقدامات انجام نشده بود بحمدالله تمامی زیرساخت‌ها فراهم شد به گونه‌ای که برای اولین بار بود که هیچ گره ترافیکی در مهران نداشتیم.

سردار رادان عنوان کرد: با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه است که در سفر اربعین امسال شاهد اتفاقات خوب بودیم درواقع اگر همه سازمان‌های مربوطه با یکدیگر همکاری کنند اقدامات مطلوبی نیز برای خدمت رسانی انجام می‌شود.

فرمانده کل انتظامی کشور همچنین گفت: پیش‌بینی، تامین و ایجاد زیرساخت‌های فنی در مرز یکی از عوامل اصلی تسهیل در تردد سریع و آسان زوار بود که این زیرساخت‌ها علاوه بر طرف ایرانی در پایانه‌های مرزی طرف عراقی نیز با همکاری و هماهنگی مناسب آن‌ها ایجاد و راه اندازی شد که این اقدام منجر به عبور، ورود و خروج زوار در کمترین زمان ممکن (در کمتر از ۴ ثانیه) شد.