Gerdab.IR | گرداب

اتصال ۱۰۰ درصدی روستا‌های بانه به شبکه ملی اطلاعات

اتصال ۱۰۰ درصدی روستا‌های بانه به شبکه ملی اطلاعات
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۴۰۲

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان گفت: با اجرای چهار سایت دیگر تلفن همراه، اتصال ۱۰۰ درصدی روستا‌های بالای ۲۰ خانوار شهرستان بانه به شبکه ملی اطلاعات محقق خواهد شد.

به گزارش گرداب، آرام حیدری در جلسه شورای راهبری ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان که در فرمانداری شهرستان بانه برگزار شد، ضمن بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های ارتباطی این استان یکی از اولویت‌های مهم کاری این اداره کل می‌باشد، عنوان کرد: با حمایت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از مجموع ۱۳۵ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان بانه ۱۲۵ روستا معادل ۹۲.۵ درصد به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.

وی افزود: در این راستا با احداث چهار سایت دیگر که شروع عملیات اجرایی آن توسط پیمانکاران در حال اجراست، تعداد ۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار باقیمانده شهرستان بانه هم تا پایان سال جاری به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهند شد.

در ادامه خدری فرماندار شهرستان بانه با اشاره به برگزاری انتخابات در سال جاری به ضرورت تسریع در روند تکمیل، بهره برداری و توسعه پروژه‌های حوزه آنتن دهی و زیرساخت‌ها و رفع مشکلات و معظلات حوزه ارتباطی، آنتن دهی و وصل به شبکه ملی اطلاعات (اینترنت و تلفن ثابت) بعضی از روستا‌های فاقد شبکه ارتباطی سیار و ثابت شهرستان بانه تاکید کرد.

بر اساس این گزارش این جلسه به ریاست خدری فرماندارشهرستان بانه و با حضور اعضای شورای راهبری ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و مسئولین شهرستانی، بخشداران و کارشناسان مربوطه در محل فرمانداری شهرستان بانه برگزار شد.