Gerdab.IR | گرداب

همکاری گوگل با صهیونیست‌ها: توقف فعالیت برنامه‌های مسیریابی در فلسطین اشغالی

همکاری گوگل با صهیونیست‌ها: توقف فعالیت برنامه‌های مسیریابی در فلسطین اشغالی
تاریخ انتشار : ۰۶ آبان ۱۴۰۲

گوگل با درخواست ارتش رژیم اشغالگر برای توقف فعالیت سرویس‌های ترافیک زنده موافقت کرد.

به گزارش گرداب، بلومبرگ گزارش می‌دهد که گوگل به درخواست ارتش رژیم صهیونیستی پاسخ مثبت داده است و فعالیت برنامه‌های مسیریابی و ترافیک زنده در فلسطین اشغالی متوقف شده است. برنامه‌های گوگل مپ و ویز (Waze) در حال حاضر در آن منطقه به داده‌های ماهواره‌ای گوگل دسترسی ندارند.

سخنگوی گوگل مپ در این رابطه می‌گوید: «همانطور که در شرایط مشابه گذاشته با ارتش اسرائیل همکاری داشتیم، کنون نیز به طور موقت دسترسی به ترافیک زنده و اطلاعات مسیر‌ها را به خاطر حفظ ایمنی ساکنان منطقه متوقف کردیم».

سخنگوی گوگل دقیقاً مشخص نکرد منظورش از ساکنان منطقه چه کسانی هستند و چطور متوقف کردن دسترسی عموم مردم به این سامانه می‌تواند به حفظ امنیت آن‌ها کمک کند. کارشناسان معتقدند این اقدام رژیم صهیونیستی به عنوان مقدمه‌ای بر ورود زمینی به نوار غزه است.

سخنگوی گوگل همچنین اعلام کرد که این شرکت با نهاد‌ها و مقامات متعددی در این زمینه مشورت کرد و سپس دست به این اقدام زد. این امر نشان‌دهنده فشار‌های متعددی است که رژیم صهیونیستی بر این شرکت وارد ساخته است.

کارشناسان معتقدند سرویس‌های گوگل در اختیار ارتش صهیونیستی قرار می‌گیرد و آن‌ها از طریق تصاویر ماهواره‌ای و سایر خدمات به دنبال برقراری لجستیک نظامی برتر هستند.