Gerdab.IR | گرداب

تصویب توزیع دارو در سکو‌های مجاز

تصویب توزیع دارو در سکو‌های مجاز
تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۴۰۲

در سی و هشتمین جلسه کمیسیون راهبری اقتصاد دیجیتال با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش نویس آیین نامه اجرایی، ضوابط و اصول حاکم بر اپراتور‌های هوشمند حوزه سلامت الکترونیک بررسی شد.

به گزارش گرداب، سی و هشتمین جلسه کمیسیون راهبری اقتصاد دیجیتال با حضور عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- به عنوان رییس جلسه برگزار شد. در این جلسه که به منظور بررسی پیش نویس آیین نامه اجرایی، ضوابط و اصول حاکم بر اپراتور‌های هوشمند حوزه سلامت الکترونیک برگزار شد، وزیر ارتباطات با اشاره به اهمیت توزیع دارو از طریق سکو‌های مجاز، تاکید کرد: به دلیل اینکه بستر و زمینه فعالیت در این حوزه فرآهم است و سکو‌ها نیز درخواست فعالیت در این حوزه دارند با تصویب این آیین نامه در مدت کوتاه چند روزه امکان عملیاتی کردن این موضوع وجود دارد.

وزیر ارتباطات به همین منظور به رضا باقری اصل به عنوان جانشین خود در کمیسیون راهبری کارگروه اقتصاد دیجیتال دستور داد با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمع بندی موضوعات مرتبط با این آیین نامه در چند روز آینده انجام شود تا قبل از دهه فجر سال جاری، مردم از این خدمت استفاده کنند.

وی درباره نوع نظارت و پاسخگویی سکو‌های فعال در این حوزه نیز افزود: پیشنهاد ما این است که سکو‌ها برای دریافت مجوز و پاسخگویی با یک مجموعه مرتبط باشند و مردم نیز در برخورد با تخلفات احتمالی سکو‌ها بدانند که باید با چه دستگاهی تماس بگیرند و فقط یک مجموعه پاسخگوی آنان باشد.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، زارع پور تصریح کرد: در همه جای دنیا نیز به همین صورت است که سکو‌هایی که خدمات مختلفی ارائه می‌کنند از طریق یک مجموعه نظارت و پاسخگویی دارند و مردم نیز فقط با یک شماره تماس امکان پیگیری مشکلات خود را در رابطه با این سکو‌ها دارند و هماهنگی مورد نیاز دستگاه‌ها درباره خدمات ارائه شده بدون درگیر کردن مردم انجام می‌شود.

بر اساس همین گزارش، در این جلسه اعضای حاضر نظرات خود را درباره بند‌های مختلف این آیین نامه اعلام و مقرر شد که بعد از جمع بندی این نظرات، آیین نامه برای تصویب به کارگروه اقتصاد دیجیتال ارائه شود.