Gerdab.IR | گرداب

پوشش فیبرنوری به ۶ میلیون خانوار رسید

پوشش فیبرنوری به ۶ میلیون خانوار رسید
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۴۰۲

مطابق وعده وزیر ارتباطات، با افتتاح پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کار‌ها در سه شهر میبد، بافق و حمیدیا استان یزد، میزان پوشش از ۶ میلیون خانوار در سراسر کشور فراتر رفت.

به گزارش گرداب به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، همزمان با سفر وزیر ارتباطات به استان یزد و افتتاح و صددرصدی پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کار‌ها در سه شهر بافق، میبد و حمیدیا در این استان، میزان پوشش فیبرنوری در سراسر کشور از ۶ میلیون خانوار فراتر رفت.

ایجاد ۶ میلیون پوشش در پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کار‌ها در حالیست که هم اکنون این پروژه در بیش از ۲۰۰ شهر در تمام استان‌های کشور در دست اجراست و وزیر ارتباطات نیز در سکوی بومی ویراستی اعلام کرد بود که تا پایان دهه فجر، رسیدن به شش میلیون خانوار و کسب و کار تحت پوشش را جشن خواهیم گرفت.

پوشش فیبرنوری به ۶ میلیون خانوار رسید


در پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کار‌های شهر‌های میبد، بافق و حمیدیا به ترتیب ۴۸، ۱۳ و ۳۵ کیلومتر عملیات اجرایی صورت گرفته و بیش از ۵۳ هزار خانوار تحت پوشش فیبرنوری قرار گرفته اند.

ابتدای دی ماه نیز با حضور رئیس جمهوری، پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کار‌های استان گلستان افتتاح شد تا تمام ۳۷ شهر این استان به عنوان نخستین استان کشور به صورت کامل تحت پوشش فیبرنوری قرار گیرد.

بر اساس برنامه وزارت ارتباطات، تا پایان دولت باید ۲۰ میلیون خانوار در کشور تحت پوشش فیبرنوری قرار گیرند که در پایان برنامه هفتم توسعه این ۲۰ میلیون پوشش باید به ۲۰ میلیون اتصال برسد.