Gerdab.IR | گرداب

شوک به صنعت رمزارز؛ صرافی کوکوین و بنیان‌گذارانش به پول‌شویی متهم شدند

شوک به صنعت رمزارز؛ صرافی کوکوین و بنیان‌گذارانش به پول‌شویی متهم شدند
تاریخ انتشار : ۰۸ فروردين ۱۴۰۳

بازپرس‌های فدرال آمریکا با شکایت رسمی از کوکوین، این صرافی سرشناس را به نقض قوانین مبارزه با پول‌شویی متهم کردند.

به گزارش گرداب بازپرس‌های فدرال در منهتن آمریکا از صرافی بزرگ KuCoin که روی بازار رمزارز تمرکز دارد، شکایت کرده‌اند. آن‌ها می‌گویند کوکوین قوانین ضدپول‌شویی ایالات متحده را نقض کرده و باعث شده میلیارد‌ها دلار پول غیرقانونی در بین کیف‌های پول دیجیتالی منتقل شوند. ظاهراً نقض قوانین آمریکا از زمان بنیان‌گذاری کوکوین در سال ۲۰۱۷ انجام شده است.

بر اساس گزارش رویترز، بازپرس‌های فدرال می‌گویند صرافی کوکوین بدون ثبت پرونده در وزارت خزانه‌داری ایالات متحده و نداشتن رویه‌هایی صحیح برای احراز هویت مشتریان طبق قانون این کشور، به‌دنبال تجارت با کاربران آمریکایی بوده است.

صرافی کوکوین در بیانیه‌ای می‌گوید که دارایی مشتریان در امان است و وکلای این شرکت مشغول بررسی پرونده هستند.

در بخشی از بیانیه می‌خوانیم: «کوکوین به قوانین و مقررات کشور‌های مختلف احترام می‌گذارد و به‌شدت به استاندارد‌ها پایبند است.»

بازپرس‌های فدرال افزون‌بر کوکوین، از بنیا‌ن‌گذاران این صرافی یعنی، چون گان ۳۴ ساله و کی تانگ ۳۹ ساله که هر دو تبعه‌ی چین هستند، با اتهام توطئه شکایت کرده‌اند. ظاهراً این دو فرد فعلاً دستگیر نشده‌اند.

کمیسیون معاملات آتی کالا در ایالات متحده شکایت مدنی جداگانه‌ای علیه کوکوین ثبت کرده است.

بر اساس پرونده، کوکوین جزئیات مربوط به معاملات فیوچرز و تبدیل ارز‌های مختلف را با این سازمان تنظیم مقررات به اشتراک نگذاشته است.

کوکوین اواخر سال گذشته‌ی میلادی پذیرفته بود که فعالیت‌هایش را در نیویورک متوقف کند و ۲۲ میلیون دلار جریمه بپردازد.

منبع: زومیت