Gerdab.IR | گرداب

ایران در مسابقات جهانی بازی‌های رایانه‌ای حضور می‌یابد

تاریخ انتشار : ۰۹ تير ۱۳۹۰

پس از سه سال وقفه از آخرین حضور تیم ملی ایران در مسابقات جهانی بازی های کامپیوتری، موسوم به WCG، بار دیگر تیم کشورمان در دوره آینده این مسابقات حضور خواهد داشت.

به گزارش گرداب به نقل از مهر، دور جدید مسابقات WCG یا World Cyber Games که از سابقه برگزاری 10 ساله برخوردار است، امسال برای چهارمین بار به میزبانی کشور کره جنوبی و در شهر پوسان برگزار می شود.

این مسابقات به عنوان بزرگترین عرصه رقابت در زمینه بازی های کامپیوتری شناخته شده و هر سال به میزبانی یک کشور با حضور نمایندگان بیش از 90 کشور از شش قاره دنیا برگزار می شود.
 
 WCG از اولین دوره در سال 2001 تاکنون سه بار در کره جنوبی، سه بار در آمریکا و یک بار در هر یک از کشورهای سنگاپور، ایتالیا، آلمان و چین برگزار شده که سهم ایران از این 10 دوره، چهار بار حضور در فاصله سالهای 2004 تا 2007 بوده و آخربن آن به دوره هفتم این مسابقات در سیاتل آمریکا باز می گردد.
 
اما اینک پس از سه دوره غیبت ایران، بار دیگر فراخوان ملی برای انتخاب تیم ملی بازیهای کامپیوتری آغاز شده است.
 
مسابقات انتخابی ملی در دو مرحله "مقدماتی ملی" و "فینال ملی" برگزار می شود که طی آن، منتخبان بازیهای فردی و گروهی در قالب تیم ملی ایران به رقابت های جهانی پوسان در کره جنوبی اعزام می شوند.
 
در حال حاضر دو مرحله ملی این مسابقات در حال برنامه ریزی برای اجرای نهایی است و علاقمندان به شرکت در این مسابقات می توانند اخبار مرتبط با این رقابتها را از طریق وب سایت این مسابقات به نشانی  www.wcgiran.com  دنبال کنند.
 
ثبت نام علاقمندان برای شرکت در این مسابقات به زودی آغاز شده و از طریق سایت به اطلاع عموم خواهد رسید.