Gerdab.IR | گرداب

مرداک: شبکه های فارسی‌زبان را گسترش می دهیم

تاریخ انتشار : ۰۹ مرداد ۱۳۹۰

مدیر خاورمیانه امپراتوری رسانه ای روپرت مرداک گفته است که با وجود رسوایی‌های اخیر، به گسترش شبکه‌های جدید فارسی‌زبان در ایران اصرار خواهند داشت.

به گزارش گرداب، شرکت پخش برنامه‌های خاورمیانه که زیرمجموعه شرکت نیوزکورپوریشن متعلق به روپرت مرداک یهودی است، اعلام کرده، با وجود رسوایی های اخیرش، قصد دارد تا دو شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان دیگر خود را برای زنان و مردان فارسی زبان راه‌اندازی کند. بحران های اخیر شرکت مرداک، هیچ تاثیری در ادامه مواضع خصمانه اش علیه ایران ندارد.

کیت روپرت مرداک، یا مرداخ یا مردوخ، سرمایه‌دار یهودی‌الاصل آمریکایی- استرالیایی پیش از رسوایی اخیرش اعلام کرده بود که قصد دارد، دو شبکه تلویزیونی فارسی زبان از طریق شراکت دفتر دبی با یک شرکت رسانه ای محلی راه اندازی کند.

یکی از این شبکه ها به نام "زمزمه" (که از جانب برودکست خاورمیانه در دبی اداره می شود و سهام آن متعلق به شرکتهای موبی و نیوز کورپریشن است) زنان فارسی را هدف خود قرار داده است. این شبکه در تاریخ شنبه 18 تیر ماه آغاز به کار کرد.

شبکه دیگر نیز که در اواخر شهریور ماه افتتاح می شود، با هدف عملیات روانی علیه مردان فارسی زبان تاسیس خواهد شد.

وبگاه بیزینس اینسایدر در این خصوص نوشت که "سعد محسنی"، مدیر عامل این شرکتِ مستقر در دبی، با اشاره به افتضاح رسانه ای مرداک، بیان داشت: «این مسائل تأثیری بر روی ما نخواهد داشت. ما هیچ کاری انجام نداده‌ایم و همچنان از سوی نیوزکورپوریشن حمایت می‌شویم و فکر نمی‌کنم که در آینده این روند تغییر یابد.»

وی در ادامه افزوده است: «ما کارهای خبری یا ژورنالیستی انجام نمی‌دهیم؛ ما شبکه‌ای هستیم که فقط به سرگرمی‌های عمومی می‌پردازد.»

وی در مورد سومین شبکه این شرکت نیز اظهار داشت: «در نظر داریم در آینده دامنه کارهای تجاری خود را گسترش دهیم. البته این کار عمدتاً به این بستگی دارد که امسال کار ما چگونه پیش برود و میزان استقبال بازار از شبکه‌های ما چگونه خواهد بود.»

محسنی بیان داشته است: «ما برای شبکه فارسی وان با واکنش‌های بسیار خوبی مواجه شدیم و مخاطبان زیادی را به دست آوردیم. بر اساس این و نیز تحقیقاتی که انجام داده‌ایم، دریافتیم که جا برای راه‌اندازی دومین شبکه نیز وجود دارد.»


مرداک مدتهاست برای تغییر سبک زندگی مسلمانان، فروپاشی خانواده های ایرانی را هدف قرار داده و شبکه فارسی وان را راه اندازی کرده است. شبکه فارسی وان نیز برای عملیاتی کردن فروپاشی خانواده ها، سریال های تلوزیونی (غالبا کلمبیایی) که زمینه لیبرالیسم فرهنگی را ترویج می کنند با موضوعات خیانت، فرزند نامشروع و طلاق را در سطح وسیع با دوبله فارسی پخش می کند؛ تا با ترویج فمینیسم لیبرال در جامعه ایرانی حیا زدایی از زنان و غیرت زدایی از مردان موجب فروپاشی فرهنگی جامعه شود.

شرکت نیوزکورپوریشن، اخیراً به دلیل افشای شنود تلفن‌های شهروندان انگلیسی و رشوه دادن به پلیس انگلیس با چالش‌های زیادی مواجه شده و اعتبار خود را در سطح بین‌الملل از دست داده است.

منبع: مشرق