Gerdab.IR | گرداب

خنجر سایت‌های مستهجن بر شاهرگ خانواده ايراني

تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۳۹۰

حداقل هدف این سایتها ایجاد توهمات جنسی برای مخاطب و به نوعی وادار کردن او به رویا‌پردازی جنسی است. این موضوع فکر را بیمار می‌کند.

گرداب- تهاجم فرهنگی همه جانبه از سوی غرب برای تاثیرگذاری در جوامع هدف وجوامع مذهبی هر روز ابعاد تازه‌ای پیدا می‌کند، به گونه ای که از سوی دستگاه فرهنگی - سیاسی غرب  ایده‌های جدید برای ایجاد انحراف جای شیوه‌های قدیمی را می‌گیرد و نو به نو بر موجهای بحران‌آفرین غیر اخلاقی افزوده می‌شود.

این درحالی است که این موجها هر روز با ابزاری جدیدتر به کشورهای هدف مخابره می‌شود تا تاثیرگذاری آنها بیشتر باشد؛ یک روز با شبکه‌های غیر اخلاقی ماهواره‌ها، یک روز با هالیوود و این بار با سایتهای مستهجن؛ سایتهای مستهجنی که محتوای آنها با زبان کشور مورد هدف است.

درهمین راستا چندی است که به صورت گسترده‌ای سایتهای مستهجن ومبتذل آن هم به زبان فارسی  از سوی باندهای سازمان یافته در فضای اینترنت به وجود می‌آید. نکته قابل توجه اینجاست که تولید این سایتها هر روز با شدت بیشتر وحجم زیادتری دنبال می‌شود.

در تمام این سایتها تنها چیزی که به چشم می خورد استهجان و ابتذال است. عکس‌ها و فیلمهای مبتذل و از همه جدیدتر داستانهای پورنو از چیزهایی است که در این سایتها با هدف ایجاد انحراف اخلاقی دیده می شود، به ویژه داستانهای پورنو که درآن با خیال‌پردازی درباره رابطه جنسی تلاش می‌شود که قبح این موضوع در پیش چشم خواننده شکسته شود.

این سایتهای هدف دار واعتیاد آور!
در این بین نکته‌ای که بیش از دیگر مسائل هشداردهنده است، اهداف این جریان از این فعالیت گسترده است، چرا که پس از مدتی این سایتها حرکتی را آغاز کردند که در آن از چیزهایی صحبت می شود که حتی می‌توان آن را فراتر از تمام مسائل غیر اخلاقی دانست. یکی از مسائلی که در این سایتها در راستای قبح‌شکنی از آن و به نوعی ترویج آن تلاش می شود، ارتباط جنسی با محارم است؛ یعنی در واقع آنها با تولید داستانهای پورنو که در آن بارها بر ارتباط جنسی با محارم تاکید می‌شود، تلاش می‌کنند که مخاطب خود را نسبت به این مسائل در درجه اول بی اهمیت کنند  و سپس حتی او را به سمت چنین روابطی سوق دهند.

دکتر"حسین باهر"، استاد دانشگاه ومتخصص رفتار شناسی با تاکید بر اعتیاد آور بودن گردش در این سایتها به این موضوع اشاره می‌کند که جریانی که این سایتها را هدایت می‌کنند تلاش دارند تا قبح‌شکنی کنند، آن هم با تکرار دائم مسائل غیر اخلاقی در داستانهای پورنو!

به عقیده این استاد دانشگاه این سایتها تلاش می‌کنند تا با تکرار چندین‌باره مسائلی همچون زنا با محارم و زیبا جلوه دادن آن در پیش چشم مخاطب اولاً حریمهای اخلاقی را بشکنند و ثانیاً جامعه علی‌الخصوص جامعه جوان را به سمت چنین رفتارهایی بکشانند. درکنار این موضوع از این مسئله بسیار مهم نمی‌توان گذشت که این سایتها برای گرفتن پتانسیل مثبت جوانان و به نوعی خرج کردن این پتانسیل در راههای بیهوده تمرکز کرده‌اند.

فروپاشی خانواده، یکی از اهداف مهم!
همچنین دکتر باهر به این مسئله اشاره می‌کند که  محتویات این سایتها بنیان خانواده را هدف گرفته است. وقتی تلاش می شود تا رابطه با محارم بین خود اعضای داخل خانواده ترویج شود، دیگر نتیجه مشخص است. نتیجه چیزی جز بن‌بست کامل زندگی اجتماعی نیست که این بن‌بست به نابودی تمام ارکان جامعه منجر می‌شود.

از سوی دیگر وقتی جامعه به بن‌بست کشیده شود، هیچ پیشرفت اجتماعی صورت نمی‌پذیرد.

در کنار این موضوع این سایتها تلاش می‌کنند تا زندگی حیوانی و غریزی را مثل دنیای غرب در کشورهای مذهبی مثل ما باب کنند. آنها با پر کردن این سایتها از محتویات کاملا مستهجن به نوعی فرد را غریزه می‌کنند تا در زندگی شخصی خود تنها به غریزه اهمیت بدهد و برای ارضای این غریزه به هیچ چیز حتی بنیان خانواده هم رحم نکند.

در اینجا توده‌وار بودن مطالب به این تهاجم روانشناسانه به ذهن مخاطب  کمک خواهد کرد و اگر مخاطب از پایه‌های اعتقادی ضعیفی برخوردار باشد ممکن است تسلیم شود.

اما آُسیبهای بزرگ این سایتها تنها به اینجا منتهی نمی‌شود، بلکه یکی از بزرگترین مشکلاتی که محتویات این سایتها برای جوانان و خانواده‌ها ایجاد می‌کند، بلوغ زودرس جنسی است. در واقع این سایتها با مطرح کردن مسائل جنسی آن هم به صورت غیر طبیعی باعث می‌شوند که جوانان با مسائلی روبه رو شوند که اصلا در آن سن  وقت فهمیدن آنها نیست.

دام بلوغ زودرس جنسی برای جوانان
دکتر باهر در این‌باره به قدرت تجزیه و تحلیل محدود جوانان در سن پایین اشاره می‌کند و با تاکید بر این موضوع، معتقد است که جوانان کم سن و سال وقتی با این مسائل روبه‌رو می‌شوند، به دلیل ناتوانی در درک این توطئه اسیر بلوغ زودرس جنسی و انحرافات فوق‌العاده خطرناکی می‌شوند که می‌تواند جوانی و انرژی آنها را تباه کند، این درحالی است که والدین همچنان تا مدتها از این مسائل بی‌اطلاع خواهند ماند.

از سوی دیگر پس از اینکه جوان اسیر بلوغ زودرس جنسی شد، این سایتها آنان را به برقراری رابطه آزاد جنسی دعوت می‌کنند تا به نوعی پروسه فساد گسترانی آنها تکمیل شود. فساد گسترانی یکی از مهمترین استراتژی‌های این سایتهاست، چرا که تشویق به رابطه آزاد دقیقاً در تقابل با آموزه‌های دینی قرار دارد که جامعه با آن رشد پیدا کرده است، پس در نهایت این موضوع علاوه بر گسترش فساد اخلاقی باعث ایجاد تعارض فکری و عقیدتی هم می‌شود. درواقع اینجاست که بحث استحاله هم مطرح می‌شود؛ یعنی از درون تهی کردن جامعه از مفاهیم اخلاقی و سپس پر کردن ذهنها از بی بندوباری فکری ورفتاری!

برای مقابله با این موج زنجیره‌ای مستهجن باید فکری کرد!
از این موضوع هم نباید غافل شد که حداقل هدف این سایتها ایجاد توهمات جنسی برای مخاطب و به نوعی وادار کردن او به رویا‌پردازی جنسی است. این موضوع فکر را بیمار می‌کند چرا که شخص دائما از ذهن خود برای ساختن تصاویر مستهجن استفاده می‌کند که پایان این مسئله کاملا مشخص است.

البته سایتهای مبتذل تنها زنجیره‌ای از این باند هدف‌دار است، چرا که اگر به عنوان نمونه نگاهی به فیلمهای هالیوودی داشته باشیم، متوجه اوج این توطئه خواهیم شد. در این فیلم‌ها هم دقیقا رابطه جنسی با محارم بدون اشکال در پیش چشم بیننده به نمایش در می‌آید و با توجیه آن سعی می‌شود تا قبح آن از بین برود.

به هر صورت سایتهای مبتذل و ترویج عناصر مبتذل علی‌الخصوص رابطه جنسی آزاد و رابطه با محارم یکی از حلقه‌های زنجیری است که در چند سال اخیر از سوی گروههای هدف‌دار غربی برای ایجاد انحرافات بزرگ و وحشتناک اخلاقی به وجود آمده است و برای همین باید به فکر پاتکی مناسب برای آن بود.

دکتر باهر درباره راههای مبارزه با این موج فساد گسترانی به تولید محتوای مناسب اشاره می کند، چرا که به تعبیر او باید برای خانواده و جوانان محتوای مناسب و بومی تولید کرد که جذاب هم باشد.

از طرف دیگر باید والدین ناظرانی با سواد درعرصه تکنولوژی باشند و دانش خود را در این زمینه افزایش دهند. همچنین باید شرایط ازدواج به موقع برای جوانان هم فراهم شود، چرا که این سایتها جوانان را برای مقابله با فرهنگ دینی به رابطه آزاد جنسی دعوت می‌کنند اما ما باید برای مقابله، جوانان را به سمت ازدواج به موقع سوق دهیم تا تمام اهداف آنها را خنثی کنیم.

درکنار این مسئله ایجاد شرایط برای خودنمایی جوانان در عرصه‌های مثبت و مورد علاقه، یکی از مهمترین پاتکها در مقابل این حمله همه جانبه است، چرا که وقتی جوان به کار و رشته  مورد علاقه خود می‌پردازد به نوعی استعدادهایش شکوفا می‌شود که این موضوع به طور قطع از بسیاری از انحرافات جلوگیری می‌کند.
رضا فرخی
 
منبع: فارس