Gerdab.IR | گرداب

نگرانی اتحادیه اروپا از عدم رعایت حریم شخصی در فیس‌بوک

تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۳۹۰

کمیسیون اروپا با ابراز نگرانی از عدم رعایت حریم خصوصی کاربران در فیس‌بوک اعلام کرد که باید به روشی واضح درک کند این شبکه اجتماعی چگونه از اطلاعات شخصی کاربران استفاده می کند.

به گزارش گرداب، کمیسیون اروپا از فیس‌بوک خواست که اجازه دهد کنترل پایگاههای اطلاعاتی خود را به سازمانهای تنظیم مقررات اتحادیه اروپا بدهد تا بدین وسیله کمیسیون اروپا بتواند حریم شخصی کاربران این شبکه اجتماعی را تضمین کند. به ویژه هدف کمیسیون اروپا حفاظت از اطلاعات حساس (شامل گرایشهای سیاسی و مذهبی) کاربران اتحادیه اروپا است.

"ویویان ردینگ"، معاون رئیس کمیسیون اروپا در این خصوص توضیح داد: «کمیسیون نیاز به شفافیت‌های بیشتری در مورد اطلاعات حساس کاربران دارد و مصرف کنندگان اروپایی فیس‌بوک باید با اطمینان بدانند که اطلاعات شخصی آنها چگونه استفاده می شود.»

ردینگ افزود: «اینکه فیس‌بوک یک شرکت آمریکایی است بدان معنی نیست که به قوانین اتحادیه اروپا در مورد حریم شخصی احترام نگذارد.»

به همین منظور "ردینگ" قصد دارد این هفته با گروه "حفاظت اطلاعات" اتحادیه اروپا به منظور گفتگو در مورد فیس‌بوک دیدار کند.

براساس گزارش وب نیوز، به بیانی ساده اتحادیه اروپا در تلاش است تا فشارهای جدیدی را به این شبکه اجتماعی وارد کند تا بتواند نظارت فعالی بر روی فیس‌بوک داشته باشد، هرچند ترجیح می دهد که بیش از ایجاد هر نوع برخورد و تنشی، فیس‌بوک با سازمانهای تنظیم مقررات همکاری کند.

همچنین سخنگوی عضو هیئت فناوری اطلاعات انگلیس در این خصوص اظهار داشت: «اگر قرار است اطلاعات شخصی کاربران به دست اشخاص ثالث برسند و یا برای تبلیغات استفاده شوند باید این مسئله به وضوح در سایت اطلاع رسانی شود تا کاربر در لحظه ثبت نام بتواند آگاهانه در مورد ورود به سایت تصمیم گیری کند.»

منبع: مهر