Gerdab.IR | گرداب

به یک دوست پسر اکتفا نکنید!

تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۳۹۰

شبکه جم کلاسیک با پخش سریال‌هایی سعی دارد روابط نامشروع دختر و پسر و حتی زیاده‌روی در این روابط را ترویج کند. اما این در حالی است که اینگونه روابط نه تنها در فرهنگ ایرانی اسلامی ما جایی ندارد.

به گزارش گرداب، در یکی از سریال های شبکه "جم کلاسیک" در حالی که دختری همراه دوست خود با دوچرخه عبور می‌کرد به دوست پسر خود برخورد و دوست پسرش را به دوستش که همراهش بود معرفی کرد.

در ادامه وقتی دوست پسرش از آنها جدا شد، دوست این دختر به او گفت: پس دوست پسرت که این همه از آن تعریف می‌کردی این بود؟

وی در جواب گفت: او خوش تیپ، با کلاس و سخت کوش است و حتی جدیدا یک موسسه خیریه راه انداخته است. باز هم از خوبی‌های او برایت بگویم؟

دوستش پاسخ داد: ولی تو هنوز پسرهای دیگر را امتحان نکرده ای!...

شبکه جم کلاسیک با پخش چنین سریال‌هایی سعی دارد روابط نامشروع دختر و پسر و حتی زیاده‌روی در این روابط را ترویج کند. اما این در حالی است که اینگونه روابط نه تنها در فرهنگ ایرانی اسلامی ما جایی ندارد، بلکه بی‌عفتی در روابط خارج از چارچوب شرع و قانون از گناهان بزرگ محسوب می‌شود. به علاوه اینگونه روابط از دید دانشمندان و روانشناسان ضررهای فردی و اجتماعی بسیاری دارد که از جمله آنها می‌توان سرکوب شدن استعدادها، افت تحصیلی یا رکود علمی، ایجاد جو بدبینی، اضطراب، تشویش و احساس نگرانی، فقدان شناخت درست و واقع‌بینانه، محرومیت از ازدواج پاک، عدم اسقبال از تشکیل کانون خانواده، کم‌رنگ شدن ارزش‌های مکتبی و فرهنگ اصیل ایرانی، انحطاط اخلاقی، تهدید، خیانت به همسر آینده و... را نام برد.

منبع: جام نیوز