Gerdab.IR | گرداب

آموزش نیروهای پلیس نیویورک با فیلم توهین به مسلمانان

تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۳۹۰

فیلم"جهاد سوم" بین بیش از هزار نیروی تحت آموزش پلیس نیویورک توزیع شده که علاوه بر نمایش انفجار خودروهای بمب‌گذاری شده و کودکان اعدام شده، نشان می‌دهد که پرچم یک کشور اسلامی بر فراز کاخ سفید به اهتزاز در می‌آید.

به گزارش گرداب به نقل از شبکه العالم، پلیس نیویورک برای آموزش نیروهای خود، فیلمی توهین‌آمیز علیه مسلمانان بین آنها توزیع کرده است.

در این فیلم که تحت عنوان "جهاد سوم" بین بیش از هزار نیروی تحت آموزش پلیس نیویورک توزیع شده، افرادی که "اسلام‌گرای تروریست" نامیده می‌شوند شهروندان مسیحی را با گلوله از ناحیه سر هدف قرار می‌دهند و همچنین علاوه بر نمایش تصاویری ساختگی از انفجار خودروهای بمب‌گذاری شده و کودکان اعدام شده، نشان داده می‌شود که پرچم یک کشور اسلامی بر فراز کاخ سفید به اهتزاز در می‌آید.

پیش از این در ژانویه 2011 اعلام شده بود که پلیس آمریکا از چنین فیلمی برای آموزش نیروهای پلیس استفاده کرده است؛ با این حال یک مسئول ارشد پلیس در آن زمان این موضوع را تکذیب کرده و گفته بود که این فیلم به اشتباه میان تعداد محدودی از افسران توزیع شده است.

راوی این فیلم در بخشی از آن می‌گوید: این هدف واقعی اسلام در آمریکا است؛ این راهبردی برای نفوذ و سلطه بر آمریکا است؛ این جنگی است که از آن چیزی نمی‌دانید.

روزنامه نیویورک تایمز با اشاره به توزیع منظم و گسترده این فیلم بین نیروهای پلیس، تأکید کرد که پخش این فیلم درحالی صورت می‌گیرد که روابط پلیس نیویورک با شهروندان مسلمان به نوعی بحرانی است و اداره پلیس با وجود جاسوسی از جمعیت‌های اسلامی از آنها عذرخواهی نکرده است.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، هزینه ساخت این فیلم 72 دقیقه‌ای، از سوی صندوق "کلاریون" تأمین شده و این صندوق از سوی یک مسئول سابق دستگاه اطلاعات مرکزی آمریکا و معاون وزیر دفاع دولت "رونالد ریگان" اداره می‌شود.