Gerdab.IR | گرداب

فیس‌بوک منتشر کرد؛ حمله آمریکا به ایران و عربستان!

تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۰

فیس‌بوک فیلمی با عنوان حمله آمریکا به ایران و عربستان را برای جاسوسی از کاربران خود پخش کرد.

به گزارش گرداب، به نقل از پایگاه خبری "دیجیتال ژورنال"، انتشار خبر فوری حمله آمریکا به ایران و عربستان توانسته‌ با توجه به حساسیت این موضوع اقدام به فریب کاربران اینترنتی و نصب نرم افزار جاسوسی در رایانه‌های آنان به منظور مصارف جاسوسی از کاربران شود.

در این خبر فوری که در "فیس‌بوک" منتشر شده است، ادعا شده که آمریکا به ایران و عربستان سعودی حمله کرده و این آغاز جنگ جهانی سوم خواهد بود، این در شرایطی است که در صورتی که کاربر اقدام به تماشای این فایل ویدئویی کند، هیچ ویدئویی پخش نخواهد شد، اما یک ویروس وارد رایانه شخصی کاربران خواهد شد.

این نسخه ویدئویی با عنوان "حمله آمریکا به ایران و عربستان" منتشر شده و در آن توصیف زیر نیز ارائه شده است: آیا جنگ جهانی سوم آغاز خواهد شد؟

این فایل ویدئویی با این عنوان باعث فریب مردم و جذب آنان به تماشای این ویدئو که به عنوان یک خبر فوری بر روی سایت فیس‌بوک قرار گرفته است، می‌شود که هدف از آن به تله انداختن کاربران فیس‌بوک و به بیان دیگر اقدامی برای جاسوسی و گردآوری اطلاعات از قربانیان خود است.

پیغام‌هایی که بر روی این ویدئو قرار داده شده است، در واقع حاوی نوعی ویروس است که بر روی کامپیوتر شخصی کاربران نصب می‌شود و به طور خودکار در کامپیوتر منتشر خواهد شد. پس از نصب ویروس، افرادی که قربانی آن شده‌اند، با هر بار کلیک کردن بر روی آن باعث انتشار هر چه بیشتر این ویروس خواهند شد.

این در شرایطی است که پیش از این نیز در فیس‌بوک اقدام به سوءاستفاده از چندین حادثه مهم در سطح دنیا شده است که برخی از این اقدامات جعلی و دروغ بوده است.

منبع: فارس