Gerdab.IR | گرداب

نشانه‌های اعتیاد به تلفن همراه

تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۰

جیب شلوار یا کاپشن خود را لمس کرده و متوجه می شوید که تلفن همراه خود را به همراه ندارید. در این لحظه ناگهان همه چیز برای شما متوقف می شود.

به گزارش گرداب، تلفن های همراه امروزه به بخش مهمی از زندگی ما تبدیل شده اند. تلفن های همراه امروزی تنها یک وسیله ارتباطی نبوده و کارهای مختلفی را انجام می‌دهند؛ کارهای مختلفی که می توانند از حالت عادی خارج شوند.

گوش دادن به موسیقی، تماشای کلیپ های تصویری و عکس و یا ورود به فضای مجازی بخش کوچکی از قابلیتهای تلفن های همراه امروزی است. البته استفاده از این وسیله می تواند به نوعی اعتیاد آور نیز باشد. در این مطلب قصد داریم تا شما را با نشانه های اعتیاد به تلفن همراه آشنا کنید.

1- صاحب تلفن همراه هزینه زیادی را برای لوازم جانبی تلفن همراه هزینه می کند. وسایلی هم چون هدفون، محافظ صفحه، محافظ گوشی و یا بسیاری از لوازم جانبی دیگر برای تلفن های همراه عرضه می شوند. زمانی می رسد که شخص بیش از هزینه پرداختی برای تلفن همراه برای آن لوازم جانبی تهیه کرده است.

2- نرم افزارهای فراوانی برای تلفن های همراه به بازار عرضه شده اند. بسیاری از افراد پس از مدتی که از نصب این نرم افزارها می گذرد، آنها را پاک کرده و یا دیگر استفاده نمی کنند. اما افرادی نیز هستند که هر روزه از این نرم افزارها استفاده کرده و یا به دنبال بسته های ارتقاء برای این نرم افزارها هستند.

3- در تلفن های همراه قابلیت ایجاد زنگ های هشدار وجود دارد. شما به منظور انجام بسیاری از کارهای خود که به صورت منظم باید انجام بگیرند به تلفن همراه خود و زنگ زدن مدام آن نیاز دارید تا به خاطر شما بیاید که در این لحظه چه کاری را بایستی انجام دهید.

4- شما با تلفن همراه خود به اینترنت وصل شده و سعی می کنید تا از آخرین اخبار و وقایع در مورد تلفن همراه خود مطلع شوید. به اتاق های گفتگو رفته و سعی می کنید تا در مورد قابلیت های تلفن خود بحث کنید.

5- شما به دلیل استفاده بیش از حد از تلفن همراه خود باید مبلغ زیادی را بپردازید و این هزینه سنگین باعث می شود تا بسیاری از هزینه های مهم شما تحت شعاع قرار بگیرد.

6- تلفن های همراه به صورت عادی پس از یک بار شارژ کامل برای مدت یک روز و یا شاید هم بیشتر نیازی به شارژ مجدد ندارند، اما گاهی به دلیل استفاده بیش از حد در مدت کمتر از 24 ساعت شارژ آنها رو به اتمام می رود. این هم یک نشانه دیگر برای استفاده بیش از حد از تلفن همراه است.

7- ممکن است که به هر دلیل تلفن همراه شما دچار آسیب شده و یا از کار بیافتد. در این حالت احساسی به شما دست می دهد که انگار یک دوست بسار عزیز را از دست داده اید و برای مدتی طولانی غمگین هستید. حتی ممکن است که خواب گوشی تلفن همراه خود را ببینید.

8- زمانی که شما شخصی را ملاقات می کنید که تلفنی به مانند تلفن همراه شما دارد شروع به صحبت راجع به تلفن همراه کرده و راجع به موضوع دیگری صحبت نخواهید کرد.

9- شما جیب شلوار یا کاپشن خود را لمس کرده و متوجه می شوید که تلفن همراه خود را به همراه ندارید. در این لحظه ناگهان همه چیز برای شما متوقف می شود. احساس بسیار بدی به شما دست می دهد و حس می کنید که همه چیز برای شما به پایان رسیده است.

10- شما حتی زمانی هم که از سرویس بهداشتی استفاده می کنید تلفن همراه خود را به همراه دارید و از آن برای ارسال پیامک و یا چک کردن ایمیل خود استفاده می کنید.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران