Gerdab.IR | گرداب

آیفون ۱۲ برای بیماران قلبی خطرناک است

براساس تحقیقی تازه، فناوری شارژی که در آیفون ۱۲ پرومکس استفاده شده دستگاه‌های ضربان ساز و الکتروشوک مبتلایان به آریتمی قلبی را مختل می‌کند.
۱۷ خرداد ۱۴۰۰

رونمایی از هادی و هدی، دو پستچی هوشمند ایران

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طرح پست پهبادی را رونمایی کرد و با این اقدام هادی و هدی به عنوان نخستین پستچی‌های هوشمند پهبادی فعالیت خود را در جزیره کیش آغار کردند.
۰۶ خرداد ۱۴۰۰

شناسایی کاربرد‌های هوش مصنوعی در خدمات پزشکی قانونی

جلسه مشترک مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ICT با سازمان پزشکی قانونی در جهت احصا و شناسایی کاربرد‌های هوش مصنوعی در مدیریت هوشمند خدمات پزشکی قانونی برگزار شد.
۰۶ خرداد ۱۴۰۰

‌نسل جدید کابل یو اس بی برق لپ تاپ‌ها را تامین می‌کند

در آینده نزدیک نسل جدیدی از کابل‌های یو اس بی تولید می‌شوند که ظرفیت انتقال ۲۴۰ وات انرژی را به جای ۱۰۰ وات دارند و لذا می‌توان از آن‌ها برای تأمین برق لپ تاپ‌ها استفاده کرد.
۰۶ خرداد ۱۴۰۰

سیستم عامل هواوی عرضه می‌شود

هواوی در بزرگترین اقدامی که تا کنون با هدف جبران خسارت وارده به دلیل تحریم‌های آمریکا انجام داده است، اعلام کرد سیستم عامل جدید مخصوص گوشی‌های هوشمند خود موسوم به "هارمونی" را در تاریخ ۲ ژوئن راه اندازی خواهد کرد.
۰۵ خرداد ۱۴۰۰

قابلیت جدید جست‌وجوی گوگل از کاربر دربرابر اخبار جعلی محافظت

کاربران به‌زودی به‌کمک قابلیت جدیدی در موتور جست‌وجوی گوگل می‌توانند منبع وب‌سایت جست‌وجو‌شده را بررسی کنند و از صحت اطلاعات آن مطمئن شوند.
۰۵ خرداد ۱۴۰۰

قرارداد ابری "گوگل" با سرویس اینترنت "استارلینک"

شرکت "گوگل" در همکاری جدید خود با سرویس اینترنت "استارلینک" شرکت "اسپیس‌ایکس" قصد دارد به مشاغل راه دور راهی برای استقرار و عملیاتی کردن سریع برنامه‌های خود در فضای ابری گوگل بدهد.
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

در دانشگاه منطقه‌ایِ Pima، یک ربات وظیفه‌ی گشت‌زنی را به عهده دارد

رئیس پلیس Janes می‌گوید که هزینه‌ی این ربات کم‌تر از افسر انسانی است و عمدتاً شبیه به یک دوربین متحرک است که داده‌ها را به مرکز پلیس دانشگاه می‌فرستد.
۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

گام بلند چینی‌ها در استفاده از پزشکی آنلاین

تعداد کاربران تجارت الکترونیکی پزشکی طی پنج سال در چین سه برابر شده و در سال ۲۰۲۰ به ۶۶۱ میلیون نفر رسیده است.
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰

هاب مجازی کارآفرینی تاسیس می‌شود

در راستای برنامه‌های حمایتی کارآفرینی اثربخش در ایران که با همکاری مشترک سازمان فناوری اطلاعات و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) در حال برگزاری است، هاب مجازی کارآفرینی تاسیس می‌شود.
۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰