Gerdab.IR | گرداب

من و تو:

ایرانیان قدیم بافرهنگ بودند و شراب می‌نوشیدند!

تاریخ انتشار : ۰۹ فروردين ۱۳۹۱

ما در قدیم در ایران برای نوشیدنی مان فرهنگ داشتیم! مثلا با گوشت قرمز شراب قرمز و با گوشت سفید مثل مرغ و ماهی شراب سفید می خوردیم! ولی الآن وضع عوض شده است.

به گزارش گرداب، شبکه من و تو که به خاطر ترویج شرابخواری مورد اعتراض شدید بینندگانش قرار گرفته بود این بار مدعی شد که فرهنگ ایران باستان با نوشیدن شراب عجین بوده است!

در حالی که ترویج شراب و شرابخواری یکی از اهدافی است که در برنامه "بفرمایید شام" شبکه من و تو دنبال می شود، این شبکه با ساخت برنامه ای طنزگونه از این برنامه، تلاش می کند تا بینندگان را به خوردن شراب ترغیب کند.

در یکی از قسمت های طنز برنامه "بفرمایید شام" میزبان که از مهمانان می خواهد تا بگویند برای نوشیدنی چه چیزی میل دارند گفت: «به خاطر اینکه گوشت قرمز سرو می کنیم من خودم ترجیح می دهم شراب قرمز بخورم!»

وی در ادامه دیالوگش مدعی شد: «ما در قدیم در ایران برای نوشیدنی مان فرهنگ داشتیم! مثلا با گوشت قرمز شراب قرمز و با گوشت سفید مثل مرغ و ماهی شراب سفید می خوردیم! ولی الآن وضع عوض شده است!!»

وی همچنین از اینکه یکی از مهمانانش شراب می نوشد ابراز خشنودی کرد.

شایان ذکر است، برنامه "بفرمایید شام" که به ترویج فرهنگ غرب از جمله شراب و شرابخواری می پردازد چنان علنی و افراطی دست به این کار زده است که چندی پیش با اعتراض بینندگان شبکه مواجه شد که شبکه من و تو نیز مجبور به انتشار این اعتراض شد. تهیه کننده برنامه "بفرمایید شام" در پاسخ به این اعتراض استفاده از شراب در برنامه را امری عادی خوانده و شراب را به عنوان وسیله پذیرایی معمولی برای خانواده ها معرفی کرد و جلوگیری از مصرف شراب در این برنامه را غیر ممکن دانست!!

منبع: جام نیوز