Gerdab.IR | گرداب

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش عنوان کرد:

جزئیات طراحی تلفن همراه دانش‌آموزی و ورود آن به مدارس از مهر 94

تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۳

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش گفت:‌ تلفن همراه دانش‌آموزی توسط وزارت ارتباطات طراحی شده و دارای کاربری‌های آموزشی است به گونه‌ای که مخل جریان آموزش در کلاس درس نیست.

حمیدرضا کفاش در پاسخ به این پرسش از سال تحصیلی آینده قرار است موبایل دانش‌آموزی به مدارس وارد شود؟‌ اظهار داشت: کارهای مطالعاتی برای طراحی موبایل دانش‌آموزی توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده و هم اکنون طرح پیشنهادی آنها به آموزش و پرورش ارائه شده است.

وی افزود: در هیچ کشوری اجازه ورود موبایل را با همه کاربری‌هایش به فضای آموزشی نمی‌دهند چرا که مخل آموزش است.

وی افزود: موبایل دانش‌آموزی در مدارس 5 کشور جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وزارت ارتباطات موبایل دانش‌آموزی را با کاربری ویژه طراحی کرده است به گونه‌ای که می‌توان شماره‌های محدودی با رضایت والدین در این تلفن ذخیره کرد. همچنین بلوتوث در این موبایل طراحی نشده است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش ادامه داد:‌ پس از مذاکره با وزارت ارتباطات احتمالاً از مهر سال آینده شاهد ورود موبایل دانش‌آموزی به مدارس باشیم. سیم کارت، موبایل دانش آموزی به گونه‌ای طراحی می‌شود که نتوان تعداد زیادی شماره در آن ذخیره کرد. همچنین این موبایل عمدتا برای کاربری آموزشی و اطلاعاتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

کفاش گفت:‌ سیم کارت تعبیه شده در موبایل دانش‌آموزی قابلیت جداسازی ندارد، آسیب‌های تلفن همراه را نداشته و مانع اخلال در جریان آموزش نمی‌شود بلکه به عنوان یک وسیله کمک آموزشی و اطلاع رسانی طراحی شده است.