Gerdab.IR | گرداب

پلیس در شبکه‌های‌مجازی هشدار نمی‌دهد!

تاریخ انتشار : ۰۸ مهر ۱۳۹۴

سخنگوی نیروی انتظامی با هشدار در خصوص برخی پیام‌ها در شبکه‌های مجازی مبنی بر هشدار فتا در خصوص محتوای برخی صفحه‌ها گفت: پلیس فتا در صورت نیاز احضارنامه را به درِ منزل می‌فرستد.

به گزارش گرداب از فارس، سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی در نشست خبری با اشاره به کاهش 60 درصدی تلفات موتورسوران در 5 سال گذشته، گفت: ما اکنون بیش از 277 نوع موتورسیکلت را پلاک می‌کنیم و اکنون بیش از یک میلیون موتورسیکلت در پارکینگ‌ها توقیف هستند و 16 میلیون موتورسوار اعمال قانون شده‌اند اما نباید فراموش کنیم که بخش اعظمی از موتورسواران زندگی را از این راه می‌چرخانند و با وجود اعتراضات مردم به اقدامات برخی موتورسواران نمی‌توان همه آنها را توقیف کرد و باید به تبعات این کار فکر کرد.

وی تأکید کرد: طرح تشکیل برخورد با موتورسواران متخلف در دستور کار ناجا است و این برخورد به شدت انجام می‌شود. بنابر این به موتورسواران هشدار می‌دهیم که اگر قوانین را رعایت نکنند اعمال قانون می‌شوند اما لازمه این کار نیز کار فرهنگی است.

سخنگوی نیروی انتظامی در خصوص مواد فروشی در مقابل مدرسه‌ها به خصوص مناطق 19 و 20 از دستور فرمانده نیروی انتظامی برای تشکیل قرارگاه مقابله با مواد مخدر در کل کشور خبر داد و گفت:‌ مبارزه با خرده‌فروشان در دستور کار نیروی انتظامی قرار گرفته است و تا جایی که بازداشتگاه‌های نیروی انتظامی جا داشته باشند خرده‌فروشان دستگیر می‌شوند.

منتظرالمهدی با تأکید بر توان نیروی انتظامی برای جمع‌آوری معتادان در کمتر از 10 روز گفت:‌مسئله مهم این است که پس از جمع‌آوری که باید کرد بنابر این نهادهای دیگر باید پای کار بیایند و در کنار نیروی انتظامی باشند چنانچه ما همچنان منتظر دایر کردن کمپ‌ها برای این معتادان هستیم.

وی در خصوص شوهای مد لباس در صفحات مجازی گفت: آماری در این خصوص در دست ندارم اما ما بر اساس توانمندی‌های خود اقداماتی انجام می‌دهیم و بخشی از مأموریت‌های پلیس همین است و توان برخورد کامل با این موضوع را نداریم.

وی در خصوص صرافی‌های  غیرمجاز نیز گفت: فعالیت صرافی‌ها مستلزم اخذ مجوز از بانک مرکزی است و صرافی‌ها پیش از این مجوز خود را از اتحادیه طلافروشان دریافت می‌کردند ولی اکنون باید از طریق بانک مرکزی دریافت کنند.

سخنگوی نیروی انتظامی تأکید کرد: چنانچه معاملات ارزی در مکان‌های فاقد مجوز مثلا طلافروشی‌ها صورت گیرد ما به آنها تذکر و فرصتی 10 روزه می‌دهیم چرا که در صورت پلمب محل اقدام طلافروشی نیز متوقف می‌شود و چنانچه در مدت 10 روز اقدامات متوقف نشود محل پلمب می‌شود.

منتظرالمهدی در خصوص صفحات جعلی منتسب به افراد مشکوک در فضای مجازی نیز گفت:‌پلیس فتا اینگونه اقدامات در فضای مجازی را رصد می‌کند و اشراف دارد.

وی با اشاره به صفحه‌های ایجاد شده منتسب به پلیس فتا و هشدارهایی در رابطه با محتوای غیر اخلاقی در برخی سایت‌ها گفت: پلیس فتا هیچ صفحه‌ای در این خصوص در فضای مجازی ندارد و مردم بدانند اینگونه اقدمات کلاهبرداری است.

منتظرالمهدی تأکید کرد: اگر پلیس فتا بخواهد به کسی احضاریه دهد حتماً‌ احضاریه را به درب منازل می‌فرستد. ضمن اینکه اگر کسی از ایجاد صفحات به نام خود شکایتی داشته باشد به دادسرای مخصوص این کار مراجعه کرده و پلیس فتا با حکم قضایی وارد کار می‌شود.

وی در خصوص قتل پسر 10 ساله در خیابان وحدت اسلامی گفت: فرد مظنون شناسایی شد و 48 ساعته دستگیر شد و شواهد و تحقیقات اولیه نشان می‌دهد احتمالاً همین فرد قاتل باشد ولی هنوز مطمئن نشده است.