Gerdab.IR | گرداب

به روزرسانی پلی استیشن برای اجرای بازی‌های بی‌سیم

تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۳۹۵

شرکت سونی در حال بررسی آزمایشی تازه‌ترین به روزرسانی خود برای کنسول PS4 است که با اسم کد MUSASHI امکانات زیادی را در دسترس کاربران قرار می دهد.

به گزارش گرداب به نقل از اسلش گیر، یکی از جالب ترین این امکانات پخش بازی های PlayStation 4 بر روی رایانه های مک و رایانه های شخصی است تا کاربران بتوانند با استفاده از یک دسته کنترل بی سیم آنها را اجرا کنند.

انتظار می رود این به روزرسانی ظرف روزهای آینده در دسترس کاربران قرار بگیرد. سونی از ماه نوامبر در تلاش برای نهایی کردن این به روزرسانی است و اعلام کرده برای استفاده از این خدمات کاربران تنها باید از ویندوزهای 8.1 یا 10 استفاده کنند. البته افرادی که رایانه های مک دارند هم باید از نسخه های OS X 10.10  یا  10.11 استفاده کنند.

سونی می گوید سه نوع دقت تصویری مختلف برای کاربران در این حالت در نظر گرفته که عبارتند از 360p، 540p  و 720p. همچنین دو frame rate یعنی 30fps یا  60fps هم برای کاربران قابل استفاده است.

کاربران با استفاده از این تنظیمات می توانند در صورت استفاده از رایانه های کند و قدیمی هم بازی های مورد نظرشان را اجرا کنند.

برای اتصال دسته کنترل DualShock 4 سونی به رایانه می توانید از کابل یواس بی استفاده کرده و آن را به رایانه وصل کنید. این شرکت امیدوار است کاربران از قابلیت یاد شده استقبال کنند.