Gerdab.IR | گرداب

خدمات عمومی بیت‌کوینی در سوئیس

تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵

اگر چه تا به حال بیت کوین صرفا یک واحد پول مجازی برای خرید اقلام مختلف در بازی‌های ویدئویی بوده، اما برای اولین بار در شهری در سوئیس برای پرداخت هزینه استفاده از خدمات عمومی به رسمیت شناخته شده است.

به گزارش گرداب به نقل از انگجت، اکثر تجارب مربوط به پرداخت هزینه ها با پول مجازی مربوط به شرکت های خصوصی بوده، اما از اول جولای مردم شهر کوچک Zug  در سوئیس می توانند به طور آزمایشی هزینه استفاده از خدمات عمومی را با بیت کوین بپردازند.

این طرح آزمایشی در ادامه سال 2016 اجرا می شود تا در نهایت شورای شهر بر مبنای یافته های خود در مورد ادامه دادن آن تصمیم گیری کند.

شهر Zug (زوگ) در مجموع کمتر از سی هزار نفر جمعیت دارد و در زمینه جذب سرمایه‌های جهانی که ابزار عمدهٔ آن «تخفیف‌های مالیاتی» محسوب می‌شود، گوی سبقت را از دیگر ایالات سوییس ربوده‌است. زوگ در محافل مالی «بهشت مالیاتی جهان» نامیده می‌شود. در شهر زوگ، واحدهای مرکزی (و مجازی) ده‌ها هزار شرکت از سراسر جهان به ثبت رسیده‌اند و البته بخش اصلی عملیاتی و کسب درآمد شرکت‌ها در کشورهای مادر آنها انجام می‌گیرند. به عنوان نمونه سه درصد از تجارت نفت جهان در این منطقه از جهان صورت می گیرد.