در عملیات سازمان اطلاعات سپاه؛
نیروهای امنیتی سپاه فجر استان فارس موفق به متلاشی کردن یک باند سازمان یافته تولید و انتشار تصاویر مبتذل و غیراخلاقی در فضای مجازی شدند.
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۱
کد خبر: ۲۱۲۷۶
به گزارش گرداب به نقل از روابط عمومی سپاه فجراستان فارس، با تلاش نیروهای سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس یک شبکه سازمان یافته نفوذ فرهنگی و ترویج فساد متلاشی شد. افراد دستگیر شده طِی این عملیات از عوامل اصلی پروژه عنکبوت بوده اند.

براساس این گزارش یک منبع آگاه در رابطه با جزئیات عملیات انهدام این شبکه ترویج فساد گفت: در پِی غفلت دستگاه های فرهنگی و ناآگاهی صنوف و اتحادیه ها، تعداد 20 مکان و واحد صنفی نظیر آتلیه، مزون و طراح لباس به مکان ترویج فساد و فحشا تبدیل شده و به تولید و انتشار تصاویر مبتذل و غیر اخلاقی از خانواده ها و افراد در فضای مجازی مبادرت می کردند.

وی ادامه داد: با اقدامات اطلاعاتی و رصد فعالیت های این شبکه، نیروهای امنیتی سپاه فجر با دستور مقام قضایی طِی یک عملیات غافلگیرانه ضمن پُلمپ این واحد های صنفی دارای فعالیت مجرمانه، تعداد دوازده نفر را دستگیرکرده و شبکه سازمان یافته نفوذ فرهنگی و ترویج فساد متلاشی کردند، همچنین تعدادی از افرادی که دراین شبکه بعنوان مالک آتلیه، مانکن و طراح لباس فعالیت می کردند نیز شناسایی و تحت تعقیب قرار گرفته اند.

این منبع آگاه افزود: این فعالیت های مجرمانه با برنامه ریزی دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی و در راستای گسترش بی‌حجابی، ولنگاری فرهنگی، ارتباطات غیراخلاقی و ترویج فرهنگ برهنگی در جامعه اسلامی سازماندهی شده اند و هدف اصلی آن نیز وارد آوردن ضربات مُهلک به بنیان خانواده‌های ایرانی است.

وی خاطرنشان کرد: برخی از افراد دستگیر شده در دام عناصر بیگانه و پروژه نفوذ فرهنگی گرفتار شده بودند و مستندات حمایت رسانه‌ای و پشتیبانی مالی بیگانگان از این نوع فعالیت های مجرمانه بدست آمده است، عوامل این شبکه در پوشش سازمان های خیریه ده ها هزار دلار برای طراحی و اجرای پروژه ترویج فساد در کشور دریافت کرده بودند.

این منبع آگاه خاطرنشان کرد: تعدادی از اعضای این شبکه ترویج فساد به برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس دعوت شده و تحت آموزش قرار گرفته‌اند. این افراد پس از فراگیری آموزش‌هایی نظیر آرایشگری و طراحی لباس اقدام به تهیه تصاویر، کلیپ و فیلم های مبتذل در برخی آتلیه ها و استودیوها کرده و سپس با هدف جلب حمایت های رسانه های و مالی این محصولات مبتذل فرهنگی را برای شبکه های ماهواره ای ارسال یا در شبکه های اجتماعی منتشر می کردند.

وی "نفوذ فرهنگی، عادی سازی و ترویج فرهنگ برهنگی غرب، از بین بردن پوشش حجاب و گسترش بی غیرتی در بین زنان و مردان جامعه ایرانی را از اهداف اصلی این شبکه فساد عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه این افراد با پشتیبانی رسانه‌ای شبکه های ماهواره‌ای فعالیت می کردند، هوشیاری والدین، خانواده ها و نظارت بیشتر مسئولان صنوف و اتحادیه ها برای مقابله با این نوع جریان های ترویج فساد ضروری است.

این منبع آگاه در پایان صحبت‌هایش با هشدار به افرادی که با شبکه‌های ترویج ابتذال فرهنگی با هر نوع عنوانی همکاری می کنند، گفت: نیروهای امنیتی و اطلاعاتی با رصد شبانه روزی در صورت مشاهده فعالیت های مبتذل فرهنگی و موارد مشابه، بر اساس قانون با عوامل این نوع فعالیت ها برخورد خواهند کرد، از مردم شریف استان فارس خواهشمندیم هرگونه اطلاعات پیرامون فعالیت های مبتذل فرهنگی را به سازمان اطلاعات سپاه فجر یا اطلاعات نواحی بسیج اطلاع رسانی کنند.
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد