Gerdab.IR | گرداب

آماری عجیب از استفاده از پوکمون گو در آمریکا

تاریخ انتشار : ۰۲ مرداد ۱۳۹۵

بازی Pokémon GO این روزها آن‌قدر محبوب شده که حتی پرکاربردترین شبکه اجتماعی در جهان را پشت سر گذارده است و از نظر میزان بارگذاری بر روی آیفون نیز رکوردشکن شده است.

به گزارش گرداب به نقل از فوربس، این بازی که محصول  مشترک Niantic Labs و شرکت نینتندو است روزانه دو برابر بیشتر از نسخه آندرویدی برنامه فیس بوک مورد استفاده قرار می گیرد.

نسخه‌های موبایلی برنامه های دسترسی به شبکه های اجتماعی جز محبوب ترین app های تلفن همراه محسوب می شوند، اما حالا یک بازی محبوبیت بیشتری در مقایسه با این app ها کسب کرده است.

بررسی های 7Park Data نشان می دهد در اولین هفته از عرضه بازی پوکمون گو، کاربران آندروید در آمریکا 75 دقیقه را در روز صرف اجرای این بازی کرده اند، اما همان افراد تنها 35 دقیقه در روز را صرف استفاده از app  فیس بوک کرده اند. عرضه این بازی باعث کاهش 9 و 18 درصدی استفاده از appهای YouTube  و Snapchat در آمریکا نیز شده است.

یک نکته جالب این است که همزمان با عرضه بازی مذکور متوسط میزان استفاده روزانه از فیس بوک با افزایش دو دقیقه ای از 33 به 35 دقیقه افزایش یافته است.

می‌توان حدس زد که این افزایش هم مربوط به ارسال پست ها و عکس هایی در مورد بازی یاد شده و شکار پوکمون ها در شهرهای مختلف باشد.

عرضه بازی پوکمون گو مدت زمان استفاده از گوشی های هوشمند را هم به طور متوسط 4.1 درصد افزایش داده است. بازی یاد شده به محبوب ترین بازی سیستم عامل iOS اپل هم محبوب شده و میزان بارگذاری آن در هفته اول عرضه رکوردهای قبلی را در این زمینه جابجا کرده است. این استقبال در هشت سالی که از عرضه انواع app برای iOS می گذرد، بی نظیر است.