Gerdab.IR | گرداب

توضیح فرمانده ناجا درباره کلیپ دستگیری یک زن مقابل شوهرش

تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۳۹۵

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه پلیس بیشترین خدمات را به مردم ارائه می‌دهد، با گلایه از انعکاس دروغ برخی اخبار در شبکه‌های اجتماعی، توضیحاتی در خصوص انتشار کلیپ دستگیری یک زن در این شبکه‌ها ارائه داد.

به گزارش گرداب؛ سردار حسین اشتری در مراسم تکریم خبرنگاران که صبح امروز به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد با اشاره به اینکه خبرنگاران، افسران اصلی میدان رسانه‌ای هستند، از تلاش خبرنگاران تقدیر و اظهار کرد: امروز استراتژی دشمن علیه جمهوری اسلامی، تغییر افکار عمومی و گرفتن علائق مردم از آن چیزی است که بر اساس آن انقلاب کردند.

وی ادامه داد: آمریکا و دشمنان از جنگ سخت و نیمه سخت با جمهوری اسلامی نتیجه‌ای نگرفتند و تمرکزشان را بر جنگ نرم گذاشته‌اند که خوشبختانه با هوشیاری مردم و هدایت‌های رهبری، توطئه‌شان خنثی شده است.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه دشمن به دنبال نفوذ از طریق افکار عمومی است، گفت: مقام معظم رهبری یک بار اشاره فرمودند که توانمندی دشمن در بکارگیری ابزار و تجهیزات برای غلبه بر افکار عمومی و قلب حقایق زیاد است و ما امروز شاهدیم که تعداد زیادی از مردم مظلوم یمن شهید می‌شوند ولی این مظلومیت، انعکاس خبری پیدا نمی‌کند و حقیقت جنایت سعودی‌ها در یمن را به شکلی نشان می‌دهند که افکار عمومی تصور کنند که حق این جنایت را دارند و این امر را در کشورهای دیگر منطقه از جمله بحرین نیز شاهدیم.

اشتری در ادامه سخنانش با اشاره به روحیه حریت و آزادی خواهی خبرنگاران، از آن‌ها خواست تا تصویری حقیقی از پلیس و نیروی انتظامی را منعکس کنند و علاوه بر اقدامات پلیس، ضعف و کاستی‌ها را نیز متذکر شوند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه خبرنگاران چشمان بیدار عقلانیت جامعه هستند، به انتقاد از برخی فضاسازی‌هایی که در قالب عملیات روانی علیه برخی ماموریت‌های ناجا انجام می‌شود، پرداخت و افزود: امروز حجم عملیات روانی بر پلیس زیاد است و البته این عملیات روانی، حساب شده است، تا اعتماد مردم را  نسبت به پلیس کم کند که اگر خدای ناکرده آن‌ها به این هدفشان برسند، مردم کشورمان متضرر خواهند شد.

وی با اشاره به انتشار برخی تصویرها و فیلم‌ها از اقدامات پلیس در شبکه‌های اجتماعی گفت:‌ ما از این فضا استفاده کرد‌ه‌ایم و کارگروهی موظف شده‌اند تا این فیلم‌ها و تصاویر را بررسی کنند و به سرعت به این موارد رسیدگی کنند.

اشتری اضافه کرد: البته متاسفانه برخی از این موارد خلاف واقع است؛ به عنوان مثال فیلمی در شبکه‌های اجتماعی پخش شد که نشان می‌داد ماموران پلیس سعی دارند خانمی را در مقابل شوهرش به زور وارد یک ون پلیس کنند و گفته شد که این اقدام پلیس به دنبال بدحجابی آن خانم بوده است؛ من با دیدن این فیلم خیلی ناراحت شدم و دستور بررسی موضوع را دادم ولی وقتی موضوع را بررسی کردیم متوجه شدیم که این فیلم مربوط به 4 سال پیش است و زن و مردی که در این فیلم نشان داده شده بودند، سارقانی بودند که با همدستی یکدیگر به زور وارد خانه مردم شده و علاوه بر سرقت به عنف، تجاوز به عنف نیز داشته‌اند؛ حتی در یک مورد کودک 4 ساله‌ای را به قصد اخاذی از داخل خانه ربوده بودند که ماموران پلیس در تعقیب آن‌ها، اقدام به دستگیری آن زن و مرد کردند؛ ولی برخی‌ها این اقدام پلیس را به برعکس نشان دادند.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه رسانه‌ها باید به پلیس کمک کنند، گفت: این موارد را از ما بپرسید و صحیح آن را منتقل و کمک کنید شایعات بی‌اساسی که کسی مسوولیت آن را نمی‌پذیرد خنثی شود و بتوانیم آسیب های فضای مجازی را به حداقل برسانیم.

اشتری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دستاوردهای پلیس در حوزه راهور افزود: خوشبختانه آمارهای به دست آمده از تصادفات در سه ماهه نخست امسال، کاهش 4.5 درصدی تلفات را نشان می‌دهد و در خرداد ماه امسال نیز کاهش تلفات 7.5 درصدی در حوزه ترافیکی را شاهد بودیم و این کاهش برای ما بسیار خوشایند است.

وی در حوزه آسیب‌های اجتماعی، از آمادگی پلیس برای جمع‌آوری تمامی معتادان خیابانی کشور در کمتر از یک هفته خبر داد و گفت: این آمادگی در نیروی انتظامی وجود دارد ولی باید مکان نگهداری این افراد که جزو وظایف دستگاه‌های دیگر است فراهم شود؛ این در حالی است که مردم وقتی یک معتاد را در خیابان مشاهده می‌کنند، فقط ناجا را مسوول می دانند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه گستره خدمات پلیس به مردم بیش از هر دستگاه دیگری است و ماموران پلیس هر روز با مردم سر و کار دارند، گفت: یکی از جاهایی که تمام اقداماتش برای مردم مشخص و شفاف است، نیروی انتظامی است و ما هیچ جایی نداریم که برای مردم پوشیده باشد. اتفاقا علت اینکه در زمان کوتاهی درباره بسیاری از ماموریت‌های ناجا صحبت می‌شود، به دلیل همین است که ناجا نقطه پنهانی ندارد و در معرض دید مردم است.


منبع: تسنیم