محمود واعظی خبر داد :

فیلترینگ هوشمند سایت های غیراخلاقی

فیلترینگ هوشمند سایت های غیراخلاقی
تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۵

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره فیلترینگ سایت‌ها گفت: سایت های غیراخلاقی هوشمندانه بسته می شوند.

به گزارش گرداب ، محمود واعظی چهارشنبه شب در حاشیه نشست با فعالان اقتصادی در گفتگو با خبرنگاران در تنکابن درباره فیلترینگ سایت ها اظهار داشت: سیاست دولت بر این بوده که تکلیف و سیاست خود را با مردم روشن کند، از اینرو سایت‌های غیراخلاقی و ضد دینی که با نشانه گرفتن افکار جوانان اعتقاداتشان را موردحمله قرار داده است، هوشمندانه فیلترینگ می شود.

وی عنوان کرد: همچنین سایت‌های دیگری وجود داشته و مردم از آن استفاده می‌کنند اما قیم مردم نیستیم و لذا بافرهنگ سازی می‌توانیم مردم را در تصمیم‌گیری‌هایشان هدایت کنیم.

وزیر ارتباطات درباره بحث اشعهٔ ناشی از اینترنت و موبایل گفت: هیچ‌گونه مشکلی در خصوص اشعهٔ موبایلی نداریم چراکه استانداردهای بین الملی که برای همه کشورها در نظر گرفته شد در ایران هم استانداردها رعایت می شود.

واعظی درباره کاهش قیمت اینترنت گفت: سال گذشته چند بار کاهش قیمت اینترنت را در دستور کار و به‌صورت اجرایی انجام دادیم اما سرعت اینترنت در حال حاضر ارتقا یافته و به دنبال این هستیم در آینده نیز قیمت اینترنت کاهش یابد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآور شد: با توجه به اینکه وزارت ارتباطات مسئولیت کمیسیون مشترک با روسیه، آذربایجان و ترکیه را عهده‌دار است تلاش کردیم از مسئولیتی که در مازندران به‌عنوان معین در اقتصاد مقاومتی داریم در امر صادرات مطابق با ظرفیت استان استفاده کنیم.

وی گفت: تقریباً با همهٔ کشورهایی که مراوده داریم سعی کردیم یک بازار برای کیوی، مرکبات و بقیه محصولات استان فراهم کنیم وفراتر از آن با پنج کشور روسیه، ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان و بلاروس مذاکراتی را شروع کردیم، همچنین رئیس‌جمهور نیز در سفر دو هفته اخیر که داشتند به موضوع تجارت ترجیحی اشاره و پرداختند.

وزیر ارتباطات ادامه داد: روسای این ۵ کشور در جلسه بسیار مهمی در ۲۶ دسامبر که در ایروان داشتند تصویب کردند با ایران در ارتباط با گام اول در زمینه تجارت تعرفه ترجیحی موافقت‌نامه امضا کنند و قدم بعدی نیز در ارتباط با موافقت‌نامه تجارت آزاد بود که خوشبختانه درگذشته در ارتباط با برخی از اقلام موافقت‌نامه‌هایی را با روسیه امضا و دریافت کردیم.

واعظی تصریح کرد: ما در تلاش هستیم برای کیوی و سایر مرکبات تعرفه صادرات کاهش پیدا کند تا برای صادرکنندگان صرفه اقتصادی داشته باشد، همچنین یک سفر به آستاراخان در خصوص صادرات با تجار استان‌های مرزی داشتیم که مقرر شد این‌گونه جلسات در سطح استان‌های داخل کشور نیز داشته باشیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد مشکلات قرارداد گاز با ترکمنستان گفت: ما به دنبال قطع گاز نبودیم و درواقع این دومین بار است که ترکمنستان در زمستان گاز ما را قطع می‌کند و وقتی قرار بر قطع همکاری وقطع گاز شد معاون وزیر نفت به ترکمنستان سفر کرد مذاکراتی در آنجا صورت گرفت که به نتیجه نرسیدند، لذا قرار شد که به‌سرعت تولید گاز را افزایش دهیم.

وزیر ارتباطات ادامه داد: دستورالعملی به‌تمامی دستگاه‌های دولتی داده شد تا میزان درجه حرارت گاز را کاهش دهند و اگر در مقطعی که هوا سرد شود دو تا از نیروگاه‌هایی که از شهر فاصله زیادی دارند در چند روزی که هوا سرد می‌شود مازوت جایگزین مصرف گاز می شود تا از این طریق گاز نیروگاه به مردم انتقال داده شود و خوشبختانه با این برنامه‌ریزی انجام‌شده مردم با کوچک‌ترین مشکلی در خصوص قطعی گاز روبرو نمی‌شوند.

وی در خصوص عملکرد عمرانی در استان مازندران گفت: کارهای عمرانی زمان‌بر است اما باانگیزه و استعداد خوب در مسئولین اجرایی استان مازندران بسیار خوش‌بین هستم که مسائل و مشکلات در پیش رو به‌زودی از میان برداشته خواهد شد