Gerdab.IR | گرداب

دادستان عمومی و انقلاب قزوین

ده‌ها فعال حوزه مدلینگ در فضای مجازی دستگیری شدند

تاریخ انتشار : ۰۲ بهمن ۱۳۹۵

حجت ‌الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی گفت: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی و رصد فضای مجازی موفق شدیم ده‌ها تن از افرادی را که مبادرت به انتشار محتویات مبتذل(مدلینگ در فضای مجازی) کرده بودند را دستگیر کنیم.

به گزارش گرداب، حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی در جریان بازدید از  پلیس فتا (پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان قزوین) گفت: تمامی دستگاه ها باید نسبت به فضای مجازی احساس مسولیت کنند و کوتاهی دستگاه‌ها در عرصه فضای مجازی و آلوده شدن این فضا به انواع جرائم پذیرفتنی نیست.

 صادقی نیارکی با بیان اینکه توسعه و گستردگی فضای مجازی موجبات سوء استفاده از این فضا را فراهم آورده، گفت:  قطع به یقین این گستردگی و سو استفاده، آمار تخلفات را افزایش داده اما میزان کشفیات این پلیس نیز در سطح خوب و بالایی است.

وی با تاکید بر اینکه پلیس فتا از نیروهای تحصیل کرده، خلاق و پر انرژی برخوردار است گفت: با توجه به اینکه این پلیس تخصصی کمتر از یک دهه است که آغاز به کار کرده لازم می دانیم کمک‌ها و حمایت های لازم را به این پلیس ارائه داشته، چرا که آنها با کار شبانه روزی درصد بالایی از بار پروند های قضایی  را به دوش می‌کشند.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی گفت: در زمینه برخورد با جرایم رایانه ای و وظایف پلیس فتا، هماهنگی های  مابین پلیس مذکور و و دادستان های شهرستان ها انجام پذیرفته و شعب تخصصی در این زمینه تعیین و در این زمینه فعال هستند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین با اشاره به نشست دادستان کل کشور در راستای ساماندهی فضای مجازی و تاکید ایشان به دادسراهای سراسر کشور در این خصوص گفت: با توجه به اهمیت فضای مجازی باید این مهم ساماندهی شود و از دستگاه های ذیربط درخواست داریم کمک کنند و وظایفشان را انجام دهند تا از این فضا به نحو احسن استفاده شود.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی تصریح کرد: دستگاه های متولی وظیفه دارند نظارت های خود را افزایش دهند تا جلوی سوء استفاده  در این فضا گرفته و به حداقل ممکن برسد و دادستانی با همکاری تنگاتنگ پلیس فتا نیز همکاری های لازم را انجام خواهد داد تا جلوی سوء استفاده های احتمالی گرفته شود.

وی درباره استفاده از فیلترشکن ها گفت: وزارت ارتباطات اقدامات مفید و خوبی را انجام داده؛ هر چند تا رسیدن به هدف و مقصود فاصله زیادی داریم.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین یادآور شد: نظام سلطه و دشمنان جمهوری اسلامی ایران یکی از مهمترین راه های ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی را هجمه به فرهنگ اسلامی مردم بالاخص جوانان کشور از طریق فضای مجازی هدف گذاری نموده و در این راه ترویج فساد و فحشاء در بین جوانان ایران اسلامی که پدران و مادران آینده جامعه می باشند یکی از اصلی ترین روش های مورد نظر جهت به انحراف کشاندن این قشر به حساب می آید.

این مقام قضایی خاطرنشان ساخت: دادستانی قزوین براساس وظایف ذاتی خود با رصد تحرکات و فعالیت ها در حوزه های مختلف با هدف شناسایی افراد فعال در زمینه ترویج ابتذال و عادی سازی بی بندوباری، در تلاش است با ایجاد فضایی سالم و امن برای جوانان و خانواده ها، زمینه کاهش آسیب های اجتماعی و دفاع از هویت ملی و مذهبی را فراهم کند.

دادستان قزوین با اشاره به اینکه نگاه مقام معظم رهبری درباره جنگ نرم با علم و آگاهی از وقوع چنین اتفاقاتی بوده، خاطرنشان کرد: تلاش بر این است تا حریم و بنیان خانواده های ایرانی حفظ شود و در همین راستا با حرکاتی که مغایر این مسئله باشد برخورد می‌کنیم.

عضو شورای مسولان قضایی استان، ترویج و اشاعه فحشاء از طریق شبکه های اجتماعی را موجب تغییر در فرهنگ ایرانی اسلامی و هنجارشکنی دانست و اظهار داشت: پیرو اقدامات گذشته این دادستانی و با دستور مستقیم اینجانب با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی و رصد فضای مجازی موفق شدیم ده‌ها تن از افرادی را که مبادرت به انتشار محتویات مبتذل(مدلینگ در فضای مجازی) کرده بودند را دستگیر کنیم.