گم شدن یک تکه کاغذ به سرقت اینترنتی منجر شد!

گم شدن یک تکه کاغذ به سرقت اینترنتی منجر شد!
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۵

فردی كه از طريق اينترنت اقدام به برداشت غيرمجاز از حساب بانکی شخصی دیگر و فروش کارت شارژ تلفن همراه کرده بود، توسط پلیس فتا استان شناسايی و دستگير شد.

به گزارش گرداب، رئیس پلیس فتا استان گفت: فردي كه از طريق اينترنت اقدام به برداشت غيرمجاز از حساب بانکي شخصی دیگر و فروش کارت شارژ تلفن همراه کردده بود، توسط پلیس فتا استان شناسايي و دستگير شد.
سرهنگ "علی کریمی" عنوان کرد: در پي شکايت يکي از شهروندان مبني بر برداشت غيرمجاز مبلغ هشت میلیون ريال به صورت اينترنتي از حساب وي، موضوع به صورت ويژه در دستور کار ماموران پليس فتا قرار گرفت.
 وی افزود: در بررسي اوليه مشخص شد فرد يا افرادي با در اختيار داشتن اطلاعات عابر بانک شاکي، از طريق اينترنت از حساب بانکي وي برداشت و اقدام به خرید گسترده شارژ تلفن همراه کرده اند.
این مقام انتظامی در ادامه گفت: با بررسی کارت شارژ های فروخته شده و همچنین با بکارگيري روش هاي فني و شگردهاي خاص پليسي، فرد کلاهبردار شناسايي و با هماهنگی مقام قضائی دستگير شد.
سرهنگ کریمی تصریح کرد: متهم در بازجويي هاي به عمل آمده اعتراف کرد که مدتی قبل برگه کاغذی پيدا کرده که تمام اطلاعات کارت بانکي شاکي بر روي آن درج شده بود و با سوءاستفاده از اطلاعات به دست آمده اقدام به خريد شارژ و فروش آن به تعدادي از دوستان و آشنايان کرده است.
وی با اشاره به اينکه متهم پس از تشکيل پرونده مقدماتي تحويل مقامات قضائي شد، به عموم شهروندان توصيه کرد: اطلاعات حساس و مهم خود را در کنار هم قرار ندهند و با حفاظت از آن امکان سوء استفاده افراد مجرم را سلب کنند، همچنین در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش تماس با ما اطلاع دهند.