رئیس پلیس فتا استان سیستان‌و بلوچستان گفت: با تلاش ماموران پلیس فتا استان شخصی که با تبلیغات دروغین طراحی سایت در فضای مجازی اقدام به دریافت وجه و کلاهبرداری از مشتریان می‌کرد شناسایی و دستگیر شد.
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۰
کد خبر: ۲۴۶۸۴
به گزارش گرداب، سرگرد ‌علی سرحدی در خصوص این پرونده اظهار کرد‌: این پرونده در پی مراجعه و طرح شکایت چند تن از شهروندان مبنی بر اینکه  فردی با ارایه تبلیغات طراحی سایت در فضای مجازی‌، مبالغی را از آنان دریافت نموده و پس از آن دیگر پاسخگو نیست،  تشکیل و در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
 
وی افزود: با انجام فعالیت‌های تخصصی تیم فنی این پلیس متصدی سایت مربوطه که مردی 33 ساله بود را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به این پلیس احضار شد.
 
این مقام انتظامی ادامه داد‌: متهم که در ابتدا منکر هرگونه عمل مجرمانه‌ای شده بود در برابر مستندات غیر قابل انکار پلیس لب به اعتراف گشود و گفت، در پی وب گردی‌های مکرر در فضای مجازی متوجه تبلیغات زیاد طراحی سایت و درآمد قابل توجه آن شدم و من نیز به این کار پرداختم. اما چون تخصص لازم  را نداشتم پس از دریافت مبلغ اولیه برای طراحی سایت از مشتری  با تصور  این‌که این عمل در این فضا قابل پیگیری نمی‌باشد، با آنان قطع ارتباط می‌کردم.
 
رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان در پایان ضمن اشاره به معرفی متهم به مراجع قضایی گفت: اعتماد بی‌جا به افراد در فضای مجازی راه را برای مجرمان هموار می‌کند و نقطه اشتراک میان تمام تهدیدات اعتماد زیادی است که کاربران به فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دارند همچنین یادآور شد که مجرمین اغلب با ایجاد صفحات و واژه‌های جذاب اقدام به تطمیع افراد به خصوص قشر جوان می‌کنند لذا اعتماد بی‌جا در فضای مجازی و آن هم در برابر افرادی که نمی شناسیم عاقلانه نیست.

منبع:  پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد