Gerdab.IR | گرداب

بازی بی‌وقفه با موبایل، دختر جوان را کور کرد

تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۶

این زن جوان آخرین بار به مدت 24 ساعت به انجام یک بازی آنلاین بر روی موبایل خود مشغول بود.

به گزارش گرداب، عملی که بسیاری از افراد شبها قبل از خوابیدن انجام می دهند. تماشای یک فیلم یا انجام یک بازی پرهیجان با موبایل. همه ما می دانیم که استفاده طولانی مدت از تبلت و موبایل به بدن ما آسیب می زند. در حین استفاده از موبایل با تبلت، چشم ما بدون هیچ محافظی در برابر نور ساتع از آنها قرار می کیرد و این مسئله برای سلامتی چشم ما می تواند بسیار خطرآفرین باشد.

به تازگی یک دختر 21 ساله چینی در اثر بازی مداوم با موبایل چشم راست خود را از دست داد. " وو ژیائوجینگ " آخرین بار به مدت 24 ساعت و بدون وقفه به انجام یک بازی بر روی موبایل خود پرداخته بود. " وو " در مصاحبه با یکی از سایت های محلی در چین گفت که وی یک روز تمام مشغول انجام یک بازی آنلاین بوده است. او در این خصوص گفت: "برخی روزها که سرکار نمی رفتم ساعت 6 از خواب بیدار می شدم و بعد از خوردن صبحانه تا ساعت 4 بعدظهر با موبایلم بازی می کردم. سپس مقداری غذا می خوردم و دوباره به بازی با موبایلم تا ساعت 1 نیمه شب ادامه می دادم."

حال، پزشکان چند بیمارستان در چین بعد از معاینه چشم این زن جوان اعلام کرده اند که بینایی چشم سمت راست وی دچار آسیب جدی شده است و هرگز به حالت اولیه باز نخواهد گشت.