Gerdab.IR | گرداب

خرید سهام کوین‌بیس توسط شرکت اینتل

خرید سهام کوین‌بیس توسط شرکت اینتل
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۴۰۰

در طی سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، توجه بسیاری از افراد به ارز‌های دیجیتالی جلب شده است. شرکت فناوری اینتل که در دهه‌ی ۱۹۶۰ تاسیس شده بود، اعلام کرد که در شرکت کوین‌بیس سرمایه‌گذاری کرده است.

به گزارش گرداب، طبق مقاله‌ای که Barron در روز جمعه ۱۳ آگوست منتشر کرد، جزئیات این سرمایه‌گذاری مانند زمان خرید سهم مشخص نیست، اما گزارش امور مالی اینتل در سه ماهه‌ی دوم نشان می‌دهد که در پایان سه ماهه‌ی دوم حدود ۳۰۱۴ سهام کوین‌بیس خریداری شده است. بارون نوشت: «اینتل موظف بود تا جزئیات سهام خود را در اختیار کمیسیون بورس و اوراق بهادار قرار دهد، زیرا صاحب بیش از صد میلیون دلار سرمایه‌گذاری عمومی است».

طبق این مقاله، گزارش امور مالی اینتل در ۱۳ آگوست منتشر شد.

کوین‌بیس در آوریل ۲۰۲۱ فعالیت خود را به طور رسمی و علنی آغاز کرد و در لیست بورس نزدک قرار گرفت. از این زمان به بعد و بر اساس داده‌های تریدینگ‌ویو، هر یک از سهم‌های کوین‌بیس در حدود ۲۱۰ تا ۴۳۰ دلار معامله شده است. روز جمعه ۱۳ آگوست، هر سهم شرکت کوین‌بیس به ازای ۲۶۱.۲۵ دلار معامله شد. با این قیمت، دارایی‌های اینتل در سه ماهه‌ی دوم در حال حاضر ۷۸۷,۴۰۷.۵۰ دلار ارزش دارد.

در مقاله‌ی بارون نوشته شده بود: «این احتمال وجود دارد که اینتل قبل از معامله‌ی عمومی سهام، در کوین‌بیس سرمایه‌گذاری کرده باشد. گزارش امور مالی به کمیسیون فقط از شرکت‌هایی خواسته می‌شود که عمومی شده باشند و اطلاعات سرمایه‌گذارانی که پنج درصد سهام یا بیش‌تر از آن را در اختیار دارند، شامل می‌شود».

اینتل در طی سال‌های گذشته در زمینه‌ی بلاکچین نیز فعالیت‌هایی داشته است، از جمله ارائه‌ی پیشنهادی برای راه‌حل بلاکچین مبتنی بر هایپرلجر فابریک. پروژه‌ی فابریک، ساختاری ارائه می‌دهد تا شرکت‌ها بتوانند شبکه‌های بلاکچینی اختصاصی خود را با سرعتی بالا (بیش از ۱۰۰۰ تراکنش در ثانیه) در آن قرار دهند.