Gerdab.IR | گرداب

راه‌اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی توسط دولت نیجریه

راه‌اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی توسط دولت نیجریه
تاریخ انتشار : ۱۴ مهر ۱۴۰۰

دادگاه عالی فدرال نیجریه قانون تشکیل بانک مرکزی برای ارز دیجیتال را تصویب کرد. ارز دیجیتال کشور نیجریه به نام eNaira توسط بانک مرکزی توزیع شده و از طریق کیف پول داخلی پشتیبانی می‌شود.

به گزارش گرداب - براساس گزارش خبرگزاری صدای نیجریه، تأییدیه تشکیل بانک مرکزی برای ارز دیجیتال در جلسه دادگاه فدرال که در دوم اکتبر (۱۰ مهر) و با نظارت قاضی تایوو ابایومی تایوو تشکیل شد، رسما اعلام گردید. در وب‌سایت رسمی eNaira نوشته شده است که نسخه دیجیتالی نیرا نیجریه در دسترس همه افراد در سراسر جهان قرار خواهد گرفت.

بانک مرکزی ارز دیجیتالی در نیجریه به مناسبت شصت و یکمین سالگرد استقلال این کشور راه‌اندازی خواهد شد. نسخه دیجیتالی نیرا نیجریه جایگزین فیات فعلی نخواهد شد، اما قطعا گزینه‌ای بهتر، ارزان‌تر، امن‌تر و سریع‌تر برای انجام تراکنش‌های مالی خواهد بود. ناگفته نماند که در حال حاضر، ارزش فیات فعلی این کشور در پایین‌ترین سطح خود از سال ۲۰۰۳ قرار دارد.

طبق گزارشات به دست آمده، میزان استفاده از ارز دیجیتال در کنیا، آفریقای جنوبی، نیجریه و تانزانیا بیش‌تر از دیگر کشور‌های آفریقایی است که منجر به رشد هزار و دویست درصدی بازار ارز از ماه ژوئیه ۲۰۲۰ تا ژوئن ۲۰۲۱ شده است.

داده‌های Chainalysis نشان می‌دهد که سیستم عامل‌های همتا به همتا، محدودیت‌های بانکی و ترس از تورم به رشد بازار در آفریقا کمک کرده است. در نتیجه، این منطقه هم‌چنان به جذب سرمایه‌گذاری ادامه می‌دهد، که آخرین آن منجر به تأمین بودجه ۱۵ میلیون دلاری سری A برای صرافی ارز دیجیتال Yellow Card شده است.

منبع:
cointelegraph