Gerdab.IR | گرداب

گوگل و یوتیوب تبلیغات منکر تغییرات آب و هوایی را ممنوع می‌کنند

گوگل و یوتیوب تبلیغات منکر تغییرات آب و هوایی را ممنوع می‌کنند
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۴۰۰

گوگل و یوتیوب به زودی نشر تبلیغاتی را که در آن‌ها گرمایش زمین انکار شده متوقف می‌کنند. زیرا این پیام‌ها با اجماع نظر جهانی در مورد شرایط حقیقی کره زمین در تضاد است.

به گزارش گرداب، گوگل روز گذشته اعلام کرد این تصمیم با هدف جلوگیری از تولید محتوایی اتخاذ شده که با واقعیات علمی در تضاد است.

قرار است این ممنوعیت تبلیغاتی از ماه آینده میلادی اعمال شود و هر پیام بازرگانی که در آن گرمایش زمین کلاهبرداری و دروغ توصیف شده حذف شود. بر اساس تحقیقات دانشمندان و روند‌های درازمدت موجود گرمایش زمین به وضعیت نگران کننده‌ای رسیده و انتشار گاز‌های گلخانه‌ای توسط انسان‌ها به وخیم‌تر شدن این وضعیت منجر شده است.

در بیانیه گوگل در این زمینه آمده است: «در سال‌های اخیر ما مستقیماً از تعداد فزاینده‌ای از شرکای تبلیغاتی و ناشران پیام‌های بازرگانی شنیده‌ایم که نگرانی خود را در مورد آگهی‌هایی که حاوی ادعا‌های نادرست در مورد تغییرات آب و هوایی هستند، ابراز کرده‌اند.

تبلیغ کنندگان نمی‌خواهند پیام‌های آن‌ها در کنار این نوع محتوا ظاهر شود و ناشران و سازندگان پیام‌های بازرگانی نمی‌خواهند تبلیغاتی که این نوع ادعا‌ها را مطرح می‌کنند در صفحات آن‌ها ظاهر شود.»

گوگل البته اضافه کرده است، محتوایی که در آن‌ها در مورد سیاست‌های مربوط به گرمایش زمین بحث شده یا حاوی مباحثی در مورد تأثیرات این پدیده و تحقیقات علمی باشد را حذف نمی‌کند.