Gerdab.IR | گرداب

نماینده تهران: فیسبوک به دلیل رها بودن در کشوری چون آمریکا نیز مورد انتقاد است

نماینده تهران: فیسبوک به دلیل رها بودن در کشوری چون آمریکا نیز مورد انتقاد است
تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۴۰۰

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در کشوری همچون آمریکا در خصوص رها بودن پلتفرمی همچون فیسبوک و خیانت‌هایی که به فرهنگ آمریکا انجام می‌شود، انتقاداتی وجود دارد.

به گزارش گرداب - حجت‌الاسلام مرتضی آقا تهرانی در خصوص طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی، با بیان اینکه کمیسیون مشترک این طرح با ۲۳ نفر از نمایندگان مجلس جلسات خود را تشکیل می‌دهد، عنوان کرد: متاسفم که عده ای، برخی در خارج و برخی در داخل تلاش کردند با این ادعا که قرار است با این طرح، دست به فیلترینگ بزنند و محدودیت ایجاد کنند، سیاه‌نمایی کردند تا جمعیتی از خودی‌ها و غیرخودی‌ها به این طرح حمله کنند.

وی ادامه داد: از دشمنان که انتظار نیست، ولی از دوستان این توقع وجود داشت که حداقل طرح را ملاحظه کنند، این طرح به هیچ عنوان به موضوع فیلترینگ اشاره ندارد بلکه بیشتر صحبت بر سر مدیریت پلتفرم‌ها می‌باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به انتقاد‌هایی که اخیرا نسبت به پلتفرم فیسبوک مطرح شده است، گفت: اکنون در کشوری همچون آمریکا انتقادات در خصوص رها بودن پلتفرمی همچون فیسبوک و خیانت‌هایی که به فرهنگ آمریکا انجام می‌شود، را مشاهده کنید، آن‌وقت چگونه است که برخی از ما قصد داریم این فضا رها باشد و مدیریت آن دست بیگانه. ما متعهدیم که به مردم خدمت کنیم، حال هرکه هر چه می‌خواهد بگوید.

روز گذشته اعضای هیات رئیسه کمیسیون طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی مشخص شدند.