Gerdab.IR | گرداب

درخواست کسب‌وکار‌ها از فرماندار نیویورک برای ممنوعیت استخراج رمزارز

درخواست کسب‌وکار‌ها از فرماندار نیویورک برای ممنوعیت استخراج رمزارز
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۴۰۰

افزایش شتابان فعالیت‌های استخراج رمزارز به‌طور همزمان باعث ایجاد نگرانی‌هایی در میان قانون‌گذاران و کسب‌وکار‌ها شده است.

به گزارش گرداب - به تازگی گروهی از کسب‌وکار‌های محلی از فرماندار نیویورک، کتی هوچول، درخواست کرده‌اند که طرح‌هایی برای تبدیل نیروگاه‌های فسیلی این شهر به مراکز استخراج بیتکوین را متوقف کند. این درخواست در طی نامه‌ای از سوی تعدادی از سازمان‌ها، شرکت‌ها و گروه‌های صنفی مطرح شده است.

در این نامه درخواست یک بررسی محیط‌زیستی از فعالیت‌های استخراج رمزارز در شهر نیویورک می‌شود و در همین حال به طور فوری از فرماندار درخواست می‌شود که مجوز تبدیل ایستگاه تولید برق Greenidge و نیروگاه‌های Fortistar North Tonawanda به تاسیسات استخراج رمزارز را باطل کند.

این فعالیت‌های استخراج از نوع اثبات انجام کار می‌باشد که نیاز به مصرف حجم وسیعی از برق برای انجام پردازش‌های رایانه‌ای دارد. در این نامه ذکر شده است که این برق مصرفی برای راه‌اندازی کسب‌وکار‌ها و گسترش شهر نیویورک لازم است و نبود آن باعث می‌شود که اهداف آب و هوایی شهر نیویورک بر طبق قانون مدیریت و حفاظت از اقلیم، به خطر بیفتد.

در این نامه همچنین به ناکارآمدی‌های استخراج اثبات انجام کار (PoW) می‌پردازد و پیشنهاد داده می‌شود که راه‌اندازی مجدد نیروگاه‌های سوخت فسیلی خطری جدی برای پیشرفت این ایالت است و باعث افزایش گاز‌های گلخانه‌ای می‌شود.

در این نامه همچنین از کمسیونر وزارت حفاظت از محیط زیست نقل قول شده است که گفته است نیروگاه Greenidge مطابق با قوانین آب‌وهوایی نیویورک نمی‌باشد.

در سوی دیگر جهان، مقامات روسیه نیز به دنبال وضع تعرفه‌های برق ویژه برای استخراج‌کنندگان چینی هستند که به تازگی به این کشور منتقل شده اند.

روز گذشته وزیر انرژی روسیه، نیکولای شولگینوف پیشنهاد به‌کارگیری یک چارچوب جدید برای مصرف برق داد که در آن تعرفه‌ها بر اساس استفاده عادی و یا اسخراج رمزارز متفاوت خواهد بود.

براساس تحقیقی که مرکز سرمایه‌گذاری دیجیتال نیویورک انجام داده است، مصرف برق بیتکوین ۰.۵ درصد کل مصرف جهانی در طول دهه آینده خواهد بود. این مطالعه همچنین بیان می‌کند که حجم کربن تولید‌شده در استخراج بیتکوین به نوسانات قیمت بیتکوین، دشواری استخراج و نحوه دسترسی به برق بستگی دارد.