Gerdab.IR | گرداب

کره جنوبی: توکن‌های غیرقابل معاوضه، تحت نظارت قرار نمی‌گیرند.

کره جنوبی: توکن‌های غیرقابل معاوضه، تحت نظارت قرار نمی‌گیرند.
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۴۰۰

کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد مقرراتی را برای حوزه توکن‌های غیرقابل معاوضه وضع نمی‌کند.

به گزارش گرداب، در متن این بیانیه آمده است توکن‌های غیرقابل معاوضه با توجه به ویژگی‌هایی که دارند، به عنوان دارایی مجازی به شمار نمی‌روند. این نهاد دولتی بر این باور است که این توکن‌ها اقلامی کلکسیونی هستند و به عنوان روشی برای پرداخت هزینه‌ها محسوب نمی‌شوند.

کمیسیون خدمات مالی در کره جنوبی در روز جمعه ۱۴ آبان (پنجم نوامبر ۲۰۲۱)، بیانیه‌ای صادر کرد و مجددا تأکید کرد که توکن‌های غیرقابل معاوضه جزو دارایی‌های مجازی محسوب نمی‌شود و به همین دلیل نیز تحت نظارت قرار نخواهد گرفت. در روز پنج‌شنبه ۶ آبان (بیست و هشتم اکتبر ۲۰۲۱)، گروه ویژه اقدام مالی، دستورالعمل‌های خود را به‌روز‌رسانی کرده و در آن نوشته شده بود که توکن‌های غیرقابل معاوضه، بسته به ویژگی‌هایی که دارند، معمولا جزو دارایی‌های مجازی در نظر گرفته نمی‌شوند.

در روز جمعه ۱۴ آبان، یک مقام عضو در یکی از شعبه‌های کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی در بیانیه‌ای به خبرنگاران گفت: «با توجه به موضع گروه ویژه اقدام مالی در برابر توکن‌های غیرقابل معاوضه، ما مقرراتی برای نظارت بر این توکن‌ها وضع نخواهیم کرد».

او در ادامه اضافه کرد که از توکن‌های غیرقابل معاوضه برای ذخیره استفاده می‌شود، نه برای انجام عملیات پرداخت. اما همه با این موضوع موافق نیستند. یک روزنامه در کره جنوبی می‌نویسد که کارشناسان کره بر این باورند که قیمت توکن‌های غیرقابل معاوضه را می‌توان تغییر داد و از این طریق، پولشویی انجام داد و از آن جایی که این نوع از دارایی‌ها جزو دارایی‌های مجازی حساب نمی‌شوند، افراد ملزم به رعایت قوانین مربوط به ضد پولشویی نخواهند بود. شهروندان کره‌ای، ملزم به پرداخت مالیات برای توکن‌های غیرقابل معاوضه نخواهند بود، اما از ماه ژانویه ۲۰۲۲، مجبور به پرداخت مالیات برای رمزارز‌ها هستند.

در واقع این خبر به نفع دونامو (Dunamu)، شرکت مادر صرافی رمزارز آپ‌بیت (Upbit)، که تقریبا به طور انحصاری معاملات رمزارز کره جنوبی را در اختیار دارد، خواهد بود. شریک بزرگ تجاری دونامو، یعنی شرکت هایب (Hybe)، قرار است همراه با کلکسیون‌های متعلق به یک گروه موسیقی محبوب کره‌ای وارد عرصه توکن‌های غیرقابل معاوضه شود. شرکت سرگرمی هایب اخیرا اعلام کرد که قصد دارد تا ۲.۵ درصد درصد از سهام شرکت دونامو را به ارزش چهارصد و بیست و سه میلیون و صد هزار دلار، خریداری کند. در عوض، شرکت دونامو نیز ۵.۶ درصد از سهام شرکت هایب به ارزش پانصد و نود و دو میلیون و چهارصد هزار دلار را خریداری می‌کند.


منبع:

cointelegraph