Gerdab.IR | گرداب

کدام استان ها بیشترین مراکز استخراج غیرمجاز رمزارز در کشور را دارند؟

کدام استان ها بیشترین مراکز استخراج غیرمجاز رمزارز در کشور  را دارند؟
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۴۰۰

آمار توانیر بیانگر آن است که تهران با 22 درصد بیشترین مراکز کشف شده را به خود اختصاص داده و قرمزترین استان کشور از این لحاظ به شمار می رود.

به گزارش گرداب، براساس این گزارش که توسط توانیر در اختیار رسانه ها قرار داده شده است، در یک هفته گذشته، تعداد ۱۴ مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در کشور شناسایی شده است که تهران در این میان بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

گزارش‌ها در همین زمینه حاکی از آن است که از ۱۴ مرکز کشف شده، ۲۲۷ دستگاه ماینر کشف شده است که ظرفیت برق مصرفی این دستگاه‌ها ۴۷۷ کیلووات براورد می‌شود.

آماری توانیر بیانگر آن است که تهران با ۲۲ درصد بیشترین مراکز کشف شده را به خود اختصاص داده و قرمزترین استان کشور از این لحاظ به شمار می‌رود.

همچنین آذربایجان شرقی و اصفهان هرکدام با ۱۴ درصد، خوزستان ۱۱ درصد، البرز با ۸ و فارس، خراسان رضوی و مرکزی هرکدام با ۶ درصد در رده‌های بعدی تعدادکشفیات مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز قرار دارند.

برپایه این گزارش، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق پیشتر اعلام کرده بود که صنعت برق از این کسب و کار نوین به شرط اخذ مجوز‌های لازم حمایت می‌کند.

وی با بیان این که یکی از اقداماتی که دارندگان مراکز استخراج رمز ارز می‌توانند انجام دهند این است که انرژی مورد نیاز خود را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کنند، ادامه داد: مراکز استخراج رمزارز برای این کار می‌توانند نسبت به احداث نیروگاه‌های مختلف انرژی‌های تجدیدپذیر نظیر نیروگاه بادی، خورشیدی و برق آبی کوچک اقدام کنند.

کدام استان ها بیشترین مراکز استخراج غیرمجاز رمزارز در کشور  را دارند؟

کدام استان ها بیشترین مراکز استخراج غیرمجاز رمزارز در کشور  را دارند؟